Dundee United FC vs. Ross County FC (28.12.2022)

28.12.2022 2022 1 : 0 3 : 0

9'' Dundee Utd C. Randall Vlastní gól
36'' Dundee Utd Ian Harkes Žlutá karta
65'' Ross County Owura Edwards Žlutá karta
70'' Dundee Utd C. Mulgrew Gól
71'' Ross County V. Loturi Střídání 1
76'' Ross County William Akio Gól zrušen
79'' Dundee Utd D. Levitt Střídání 1
80'' Ross County G. Harmon Střídání 2
80'' Ross County K. Watson Střídání 3
81'' Dundee Utd S. Fletcher Střídání 2
81'' Ross County C. Randall Střídání 4
85'' Ross County Owura Edwards Žlutá karta
85'' Ross County Owura Edwards Červená karta
85'' Dundee Utd Scott McMann Žlutá karta
86'' Ross County R. Callachan Střídání 5
89'' Dundee Utd G. Middleton Střídání 3
90'' + 6'' Dundee Utd C. Sibbald Gól

Zápas skotské Premier League mezi Dundee United FC a Ross County FC, který se odehrál dne 28. prosince 2022, přinesl divákům vzrušující podívanou s několika klíčovými momenty a zvraty. Dundee United, hrající doma, využili svých šancí a s přehledem získali tři body za vítězství 3:0 nad svými soupeři z Ross County.

Drama začalo už v deváté minutě, kdy hráč Dundee United C. Randall nešťastně skóroval vlastní gól, čímž nechtěně poslal svůj tým do vedení. Po tomto nepříjemném úvodu se hra ustálila, ale emocionální napětí bylo cítit na obou stranách.

První polovina utkání viděla další napětí ve 36. minutě, kdy Ian Harkes z Dundee United obdržel žlutou kartu pro tvrdý zákrok. To však neodradilo domácí tým od důrazné hry v poli.

Druhá polovina nabídla více akce a kontroverze. V 65. minutě byla udělena žlutá karta Owurovi Edwardsovi z Ross County, která naznačila rostoucí frustraci hostujícího týmu. Dundee United pak své vedení upevnili skvělým gólem C. Mulgrewa v 70. minutě.

Ross County se snažili odpovědět a vypadalo to, že se jim podařilo snížit rozdíl, když William Akio skóroval v 76. minutě, ale jeho gól byl anulován. Následovala série střídání na obou stranách, přičemž oba týmy se snažily oživit svou hru.

Dramatický obrat nastal v 85. minutě, kdy Owura Edwards dostal druhou žlutou kartu, což za jeho předchozí provinění znamenalo červenou kartu a vyloučení. To Ross County oslabilo a Dundee United těžili z početní převahy. Vzápětí Scott McMann z Dundee United byl také potrestán žlutou kartou.

V závěrečných minutách zpečetil vítězství domácího týmu C. Sibbald, který v nastaveném čase šesté minuty přidal třetí gól Dundee United.

Celkově byl zápas plný emocí s několika kľúčovými body, včetně vlastního gólu, vyloučení a anulovaného gólu, které přispěly k jednoznačnému vítězství Dundee United. Fans of the home team left the stadium jubilant with their team's confident performance as they secured all three points in this Scottish Premiership encounter.

Dundee United FC

Přezdívkou klubu je The Terrors nebo The Tangerines a fanouškům se říká Arabs. Nejvyšší skotskou ligu klub vyhrál jednou, aktuálně v ní ovšem nepůsobí a hraje nižší soutěž Scottish Championship, kam sestoupil v roce 2016. Jejich tradičním rivalem je souputník ze stejného města, tedy Dundee FC, nyní také v druhé lize. Domovský stadion je Tannadice Park s kapacitou 14 223 míst. Klubovými barvami jsou oranžová a černá.

Podrobný profil Dundee United FC

Ross County FC

Přezdíváno jim je The Staggies, a jsou z města či spíše městečka Dingwall. Jejich domácím stadionem je Victoria Park, který má kapacitu 6541 míst. Zajímavostí je, že tento stadion má větší kapacitu, než je populace města. Hlavním rivalem klubu je další klub ze severního Skotska (Highland), kterými jsou Iverness Caledonian Thistle. Společným utkáním se říká Highland Derby. Rivalita je nicméně spíše přátelská, v tomto regionu vzhledem k osídlení přece jen mají k sobě fanoušci blíže, mnoho fanoušků jednoho nebo druhého týmu žije a pracuje společně. Barvami klubu jsou tmavě modrá, červená a bílá.