Stevenage FC vs. Crawley Town FC (30.12.2022)

30.12.2022 2022 2 : 0 3 : 1

10'' Stevenage J. Roberts Gól
40'' Stevenage C. Piergianni Gól
46'' Crawley Town B. Wells Střídání 1
67'' Crawley Town C. Chukwuemeka Střídání 2
75'' Stevenage D. Rose Střídání 1
75'' Stevenage J. Roberts Střídání 2
75'' Crawley Town T. Johnson Střídání 3
75'' Crawley Town B. Mason Střídání 4
83'' Crawley Town J. Balagizi Střídání 5
83'' Stevenage C. Piergianni Gól
85'' Stevenage Alex Gilbey Žlutá karta
89'' Crawley Town D. Telford Penalta
90'' + 4'' Stevenage L. Norris Střídání 3
90'' + 4'' Stevenage A. Gilbey Střídání 4

Ve vzrušujícím klání dvou týmů z nižších anglických fotbalových soutěží si Stevenage FC připsalo důležité tři body proti Crawley Town FC. Domácí tým Stevenage FC ukázal svou sílu hned v desáté minutě, kdy se prosadil J. Roberts a zaznamenal úvodní gól utkání. Tento brankářský zásah očividně povzbudil celý tým, jehož hráči pokračovali ve vyvíjení tlaku na soupeře.

Vrchol prvního poločasu přišel ve 40. minutě, kdy C. Piergianni rozjásal domácí fanoušky druhým gólem Stevenage a umocnil tak vedení svého týmu. Do kabin se šlo za stavu 2:0 ve prospěch Stevenage.

Kouč Crawley Town reagoval na nepříznivý vývoj skóre hned po přestávce, kdy v 46. minutě poslal na hřiště B. Wellse jako první ze série střídání, která měla otočit průběh zápasu. Následovaly další změny v sestavě Crawley Town, když v 67. minutě přišel na hřiště C. Chukwuemeka a ve 75. minutě byli naráz střídáni T. Johnson a B. Mason.

Stevenage nenechalo nic náhodě a také provedlo změny, D. Rose a J. Roberts opustili trávník ve stejný moment, kdy Crawley se snažilo zvrátit zápas střídáním. Vyrovnaný boj na hřišti pokračoval, avšak další úder přišel v 83. minutě, kdy fanoušci Stevenage oslavovali třetí gól C. Piergianniho – jeho druhý v zápase.

Alex Gilbey ze Stevenage obdržel žlutou kartu v 85. minutě, což přidalo na napětí, ale to neovlivnilo dominantní postavení jeho týmu. V 89. minutě se podařilo Crawley Town snížit skóre pomocí penaltového kopu, který proměnil D. Telford.

Závěrečné minuty přinesly poslední střídání Stevenage, kdy se na hřiště dostali L. Norris a Alex Gilbey byl střídán po svém předchozím napomínání. Stevenage nakonec udrželo svůj náskok a zvítězilo cenným výsledkem nad soupeřem z Crawley Town.

Pomocí strategických střídání a důrazné hry si Stevenage FC upevnilo svou pozici, zatímco Crawley Town muselo přiznat převahu soupeře a odvézt si z tohoto zápasu pouze zkušenosti a odhodlání k lepším výkonům v budoucích utkáních.

Stevenage FC

Přezdívkou tohoto anglického celku je The Boro. Klubové barvy jsou červená a bílá a ty najdeme jak v klubovém znaku, tak na domácích dresech, kde rukávy a šortky jsou červené a na hrudi a zádech jsou jemné vertikální červenobílé proužky. Doma jsou na stadionu Broadhall Way, který má kapacitu pro 7 800 lidí. K založení klubu došlo ve městě Stevenage v metropolitním hrabství Hertfordshire. Stalo se tak v roce 1976, a to pod názvem Stevenage Borough FC a teprve v roce 2010 získal celek svůj současný název.

Podrobný profil Stevenage FC

Crawley Town FC

Přezdívky klubu jsou The Reds (červení) nebo The Devils (ďáblové). Klubovou barvou tak je červená, která je na domácích dresech spolu s bílými detaily. Doma jsou na stadionu Broadfield Stadium, který nabízí divákům kapacitu 6 134 míst. K založení tohoto anglického klubu došlo v roce 1896, a to ve městě Crawley v metropolitním hrabství West Sussex.