Datum Sezóna Poločas Výsledek
28.12.2022 2022 0 : 2 2 : 3

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
9'' ST Johnstone Graham Carey Žlutá karta
12'' ST Johnstone Ryan McGowan Penalta potvrzena
13'' ST Johnstone Ryan McGowan Žlutá karta
14'' Heart OF Midlothian L. Shankland Penalta
26'' ST Johnstone M. Hallberg Střídání 1
33'' Heart OF Midlothian A. Forrest Gól
38'' ST Johnstone Ali Crawford Penalta potvrzena
55'' ST Johnstone S. May Penalta
55'' Heart OF Midlothian Robert Snodgrass Žlutá karta
63'' Heart OF Midlothian A. Forrest Střídání 1
63'' Heart OF Midlothian J. Grant Střídání 2
64'' Heart OF Midlothian B. McKay Gól
65'' ST Johnstone N. Clark Střídání 2
65'' ST Johnstone A. Crawford Střídání 3
70'' ST Johnstone R. McGowan Střídání 4
70'' ST Johnstone G. Carey Střídání 5
77'' Heart OF Midlothian J. Ginnelly Střídání 3
79'' ST Johnstone J. Murphy Gól
84'' ST Johnstone Alex Mitchell Žlutá karta
90'' + 2'' ST Johnstone Liam Gordon Žlutá karta

Ve vzrušujícím utkání mezi St. Johnstone FC a Heart of Midlothian FC se oba týmy nakonec rozešly smírně. Zápas, který se odehrál 28. prosince 2022, byl plný nečekaných okamžiků a dramatiky.

Už ve 9. minutě utkání byl Graham Carey ze St. Johnstone potrestán žlutou kartou, což naznačovalo, že to bude napínavý zápas. Netrvalo dlouho a ve 12. minutě byla Ryanu McGowanovi potvrzena penalta, jehož radost však rychle zkazila druhá žlutá karta již o minutu později. Navzdory tomuto ranému tlaku na obranu St. Johnstone dokázal L. Shankland z Heart of Midlothian proměnit penaltu ve 14. minutě a dát tak svému týmu vedení.

První změny nastaly v 26. minutě, kdy St. Johnstone uskutečnil první střídání, přivádějíc M. Hallberga do zápasu. To však nedokázalo zabránit A. Forrestovi z Heart of Midlothian vstřelit gól a posunout skóre na 2:0 ve 33. minutě.

Vzápětí St. Johnstone reagoval další penaltou v 38. minutě, tentokrát potvrzenou Ali Crawfordem. Ve druhém poločase pak S. May ze St. Johnstone dostal možnost srovnat skóre z penalty ve 55. minutě, což vyvolalo žlutou kartu pro Roberta Snodgrasse z Hearts.

Oba týmy provedly několik střídání mezi 63. a 70. minutou, přičemž St. Johnstone vyměnil celkově pět hráčů a Heart of Midlothian tři. Tyto změny v sestavě přinesly v 64. minutě další gól pro hosty od B. McKaye.

V 77. minutě se Heart of Midlothian rozhodl pro třetí střídání, ale St. Johnstone se nevzdával. V 79. minutě J. Murphy vstřelil klíčový gól a snížil náskok Hearts. Nastávající minuty byly plné napětí a emocí, což podtrhl Alex Mitchell žlutou kartou ve 84. minutě a Liam Gordon ve druhé minutě nastaveného času.

Ačkoliv se oba týmy snažily až do posledních minut o vítězství, zápas nakonec skončil bez vítěze s konečným výsledkem, který odrazil bojovnost a neústupnost obou stran. Fans of both teams left with mixed feelings, having witnessed a game that was as much a battle of wills as it was a display of footballing skill.