Datum Sezóna Poločas Výsledek
28.12.2022 2022 2 : 0 2 : 1

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
15'' Aberdeen Jack Mackenzie Žlutá karta
23'' Aberdeen Hayden Coulson Žlutá karta
31'' Kilmarnock S. Robinson Gól
38'' Aberdeen H. Coulson Střídání 1
42'' Kilmarnock J. Wright Gól
56'' Aberdeen R. Duncan Střídání 2
77'' Aberdeen C. Barron Střídání 3
86'' Kilmarnock S. Robinson Střídání 1
87'' Kilmarnock R. McKenzie Střídání 2
89'' Kilmarnock L. Polworth Střídání 3
90'' + 4'' Kilmarnock Sam Walker Žlutá karta
90'' Kilmarnock Lewis Mayo Žlutá karta
90'' + 1'' Aberdeen M. Kennedy Gól

Ve vzrušujícím zápase na stadionu Kilmarnock FC dne 28. prosince 2022 se domácí tým utkal s Aberdeen FC. Zápas byl plný napětí a zásadních momentů, které určovaly směr celého střetnutí.

Aberdeen FC se musel vyrovnat s řadou výzev, včetně disciplinárních, když Jack Mackenzie a Hayden Coulson obdrželi ve 15., resp. 23. minutě žlutou kartu. Tato situace mohla otřást stabilitou obrany hostujícího týmu.

Kilmarnock FC ukázal svůj útočný potenciál v 31. minutě, kdy S. Robinson prolomil obranu Aberdeen a vstřelil první gól zápasu. Dynamika hry se následně zintenzivnila a v 38. minutě byl Coulson z Aberdeen FC nahrazen jiným hráčem, což naznačovalo snahu o změnu strategie.

Jen čtyři minuty po změně, v 42. minutě, rozšířil náskok Kilmarnocku J. Wright, který zaznamenal druhý gól svého týmu a posunul tak skóre na 2-0 ve prospěch Kilmarnocku.

Aberdeen se pokusil změnit tok hry v druhém poločase, kdy v 56. minutě R. Duncan přišel na hřiště jako druhá výměna a C. Barron následoval v 77. minutě jako třetí substituce. Tyto změny měly za cíl posílit tým a otočit nepříznivý stav zápasu.

Kilmarnock reagoval na situaci také sérií střídání: S. Robinson byl vyměněn v 86. minutě, R. McKenzie přišel na hřiště minutu poté a L. Polworth uzavřel řadu střídání v 89. minutě.

I přes pozdní gól M. Kennedyho v nastaveném čase pro Aberdeen zůstal Kilmarnock FC pevný ve své obraně. Napětí vzrostlo, když oba týmy inkasovaly další žluté karty v závěrečných okamžicích utkání, s Samem Walkerem a Lewisem Mayem ze strany Kilmarnocku obdržel žlutou kartu v 90+4, resp. 90. minutě.

Zápas skončil vítězstvím Kilmarnock FC nad Aberdeen FC, přičemž Kilmarnock dokázal udržet svůj náskok navzdory pozdnímu tlaku od soupeře. Celkový výkon Kilmarnocku byl klíčový pro jejich úspěch v tomto zápase a přinesl jim cennou výhru v sezóně.

Kilmarnock FC

Nejčastější přezdívka pro tento klub z Ayrshire je Killie, která asi nepotřebuje vysvětlení, případně také umírněnější Knock. Píseň „Paper Roses“, což je původně hit americké zpěvačky a politické aktivistky Anity Bryant, fanoušci klubu přijali jako svou hymnu. Dlouhotrvající rivalitu má klub s týmem Ayr United, což je další klub ze stejného města, se kterým se potkal 256krát a z toho 189krát vyhrál. První derby se odehrálo v roce 1910. Ayr United však aktuálně hraje o jednu úroveň nižší soutěž.

Podrobný profil Kilmarnock FC

Aberdeen FC

Klub je známý jako The Dons, The Dandies, The Reds nebo The Dandy Dons. Fanouškům se zase říká Red Army. Jejich domovským stadionem je Pittodrie Stadium. Je to jeden z prvních stadionů ve Spojeném království, kde byla všechna místa k sezení. Řadí se také se svou kapacitou 22 199 míst k největším skotským stadionům. Klub hraje tzv. severské derby s klubem Inverness Caledonian Thistle, které lze aktuálně považovat za největší rivaly. Oba kluby jsou totiž v největších usedlostech na severu Skotska. Klubové barvy jsou červená a bílá a jsou promítnuty jak na dresech, tak samozřejmě ve znaku.