Paris Saint-Germain FC vs. AJ Auxerre (13.11.2022)

13.11.2022 2022 1 : 0 5 : 0

11'' Paris Saint Germain K. Mbappé Gól
51'' Paris Saint Germain Carlos Soler Gól
57'' Auxerre P. Joly Střídání 1
57'' Paris Saint Germain A. Hakimi Gól
58'' Auxerre L. Sinayoko Střídání 2
58'' Auxerre M. Niang Střídání 3
61'' Paris Saint Germain Carlos Soler Střídání 1
69'' Auxerre M. Autret Střídání 4
75'' Paris Saint Germain L. Messi Střídání 2
75'' Paris Saint Germain Neymar Střídání 3
75'' Paris Saint Germain Sergio Ramos Střídání 4
81'' Paris Saint Germain Renato Sanches Gól
82'' Paris Saint Germain M. Verratti Střídání 5
84'' Auxerre H. Sakhi Střídání 5
84'' Paris Saint Germain H. Ekitike Gól

V nedělní ligové konfrontaci mezi Paris Saint-Germain (PSG) a AJ Auxerre, která se uskutečnila 13. listopadu 2022, dominovali domácí hráči PSG na plné čáře. Zápas skončil výrazným vítězstvím pro PSG s konečným skóre 5:0, což potvrdilo jejich dominanci ve francouzské Ligue 1.

Útok PSG zahájil šou už ve 11. minutě, kdy hvězdný Kylian Mbappé otevřel skóre zápasu. Jeho branka byla jen začátkem, protože po přestávce, konkrétně v 51. minutě, se do střelecké listiny zapsal i Carlos Soler. Tento španělský středopolař prokázal svou technickou zdatnost a dal PSG dvougólový náskok.

Nevyděšení skóre se Auxerre pokusili o reakci a v 57. minutě provedli dvě simultánní střídání, kdy na hřiště přišli P. Joly a L. Sinayoko, okamžitě následováni třetím střídáním, kdy M. Niang vystřídal jiného spoluhráče.

Nicméně, ani tyto změny nemohly zastavit momentum PSG. V téže minutě, co Auxerre měnilo hráče, zasadil jim tvrdý úder Achraf Hakimi, který zvýšil skóre na 3:0. Zdálo se, že každý útok domácích končí gólem, což potvrzovala jejich přesvědčivá převaha v celém zápase.

PSG využili příležitosti provést několik střídání v průběhu druhého poločasu a v 75. minutě vpadli do hry Lionel Messi, Neymar a Sergio Ramos, aby posílili už tak silný tým.

Energii z nových sil dokázal využít Renato Sanches, který v 81. minutě poslal míč za záda gólmana Auxerre. Poslední hřebíček do rakve pak zasadil mladý talent Hugo Ekitike, který v 84. minutě stanovil skóre na konečných 5:0 a uzavřel tímto účet tohoto jednostranného zápasu.

AJ Auxerre musela přijmout porážku, navzdory tomu, že se pokusila o změny v sestavě, včetně posledního střídání H. Sakhiho v 84. minutě. Ale ani tento krok již nemohl nijak ovlivnit vývoj zápasu, ve kterém PSG ukázalo svoji nadvládu.