Juventus FC vs. Lazio Řím (13.11.2022)

13.11.2022 2022 1 : 0 3 : 0

25'' Juventus Federico Gatti Žlutá karta
27'' Juventus Bremer Žlutá karta
28'' Lazio Sergej Milinković-Savić Žlutá karta
43'' Juventus M. Kean Gól
54'' Juventus M. Kean Gól
58'' Lazio D. Cataldi Střídání 1
58'' Lazio T. Bašić Střídání 2
62'' Juventus M. Kean Střídání 1
64'' Juventus F. Kostić Střídání 2
69'' Lazio E. Hysaj Střídání 3
69'' Lazio L. Romero Střídání 4
78'' Lazio S. Milinković-Savić Střídání 5
85'' Juventus M. Locatelli Střídání 3
89'' Juventus A. Milik Gól

Ve vypjatém zápase Serie A dne 13. listopadu 2022 se Juventus FC střetl s týmem Lazio Řím a ukázal svou dominanci na domácím hřišti. Zápas začal opatrně od obou stran, ale situace se změnila ve 25. minutě, kdy obránce Juventusu Federico Gatti viděl žlutou kartu pro faul. Netrvalo dlouho a kolej kolegy Bremera dostal také žlutou kartu pouze o dvě minuty později.

Série kartonů pokračovala ve 28. minutě, kdy hráč týmu Lazio Sergej Milinković-Savić byl také napomínán za nedovolený zákrok. Toto napětí na hřišti však neodradilo hráče Juventusu, a zejména Moise Kean se ukázal jako klíčový hráč. Ve 43. minutě se prosadil a dostal míč do sítě, čímž otevřel skóre utkání. Nezastavil se ani po přestávce a v 54. minutě zaznamenal svůj druhý gól, čímž dvojnásobně upevnil vedení svého týmu.

Lazio se snažilo změnit průběh hry několika střídáními. V 58. minutě přišli na hřiště D. Cataldi a T. Bašić, ale ani to nestačilo na oživení hry Lazia. Juventus následně provedl vlastní střídání, když v 62. minutě ustoupil Kean pro jiného hráče a o dvě minuty později F. Kostić nahradil dalšího spoluhráče. Lazio pak reagovalo dalšími změnami, E. Hysaj a L. Romero přišli na hřiště v 69. minutě a v 78. minutě byl vystřídán i Milinković-Savić.

Když se zdálo, že Juventus si povede domů pohodlné vítězství, střídající hráč A. Milik vstřelil třetí gól těsně před koncem zápasu v 89. minutě, čímž utvrzoval konečné skóre na 3:0 ve prospěch Juventusu. Juventus tedy ukázal sílu a koordinaci celého týmu, zatímco Lazio hledalo odpověď, která nakonec nepřišla, a muselo se vyrovnat s porážkou.