AC Milán vs. ACF Fiorentina (13.11.2022)

13.11.2022 2022 1 : 1 2 : 1

2'' AC Milan Rafael Leão Gól
18'' Fiorentina Dodô Střídání 1
21'' AC Milan Brahim Díaz Žlutá karta
28'' Fiorentina A. Barák Gól
49'' Fiorentina Antonín Barák Žlutá karta
50'' Fiorentina Riccardo Saponara Žlutá karta
55'' AC Milan Brahim Díaz Střídání 1
56'' AC Milan M. Thiaw Střídání 2
63'' Fiorentina Rolando Mandragora Žlutá karta
66'' Fiorentina R. Mandragora Střídání 2
66'' Fiorentina Arthur Cabral Střídání 3
74'' Fiorentina Luka Jović Žlutá karta
75'' AC Milan R. Krunić Střídání 3
75'' Fiorentina A. Barák Střídání 4
75'' Fiorentina R. Saponara Střídání 5
85'' AC Milan S. Tonali Střídání 4
90'' + 1'' AC Milan N. Milenković Vlastní gól

Dramatický fotbalový souboj mezi AC Milánem a ACF Fiorentinou, který se odehrál 13. listopadu 2022, nabídl divákům nevšední podívanou plnou emocí, obratů a napětí. Utkání začalo impozantně, když už ve druhé minutě se prosadil Rafael Leão, jenž rozvlnil síť za brankou Fiorentiny a uvedl domácí Rossoneri do vedení.

Avšak Fiorentina nepřijela do Milána bez bojovného ducha a to se ukázalo ve 28. minutě, kdy Antonín Barák vyrovnal skóre na 1:1. Jeho branka přinesla Fiorentině naději a zapojila hostující tým zpět do hry.

Napětí na hřišti stoupalo, což potvrzovaly i žluté karty udělené hráčům z obou táborů. První byl napomínán Brahim Díaz z AC Milána již ve 21. minutě. Nejen že byl potrestán kartou, ale ve 55. minutě také opustil hřiště jako součást první střídání domácích. Jeho protějšky ze strany Fiorentiny, Antonín Barák a Riccardo Saponara, si pak odnesli žluté karty v 49. a v 50. minutě, zatímco Rolando Mandragora byl napomínán v 63. minutě a nedlouho poté také střídán.

Obrana Fiorentiny se sice držela, ale v samotném závěru utkání přišlo nešťastné zakončení pro hosty. V nastaveném čase první poloviny nastaveného času, konkrétně v 91. minutě, se obránce Fiorentiny Nikola Milenković nechtěně zapsal mezi střelce vlastním gólem, čímž rozhodl o výsledku zápasu ve prospěch AC Milán.

Celkově bylo utkání plné strategických změn a taktických střídání, kde trenér Stefano Pioli musel reagovat na vývoj na hřišti, což demonstrovala celkem čtyři střídání v sestavě AC Milána. Naproti tomu Vincenzo Italiano, trenér Fiorentiny, využil všech pět povolených střídání v naději převrátit los zápasu ve svůj prospěch.

Přes všechny snahy se Fiorentina domů vracela s prázdnýma rukama, zatímco AC Milán mohl slavit tři body, které jim pomohly upevnit pozici v boji o přední příčky italské Serie A. Utkání tak ukázalo, že i drobné chyby mohou rozhodnout o výsledku ve vyrovnaných zápasech, a to i v samotném závěru.