1. FSV Mainz 05 vs. Eintracht Frankfurt (13.11.2022)

13.11.2022 2022 1 : 0 1 : 1

38'' Eintracht Frankfurt Tuta Žlutá karta
40'' FSV Mainz 05 J. Burkardt Gól
45'' FSV Mainz 05 Stefan Bell Žlutá karta
45'' + 1'' Eintracht Frankfurt Randal Kolo Muani ui.Penalty cancelled
46'' Eintracht Frankfurt K. Jakić Střídání 1
58'' FSV Mainz 05 Aarón Martín Žlutá karta
59'' Eintracht Frankfurt J. Lindstrøm Střídání 2
59'' Eintracht Frankfurt A. Knauff Střídání 3
67'' Eintracht Frankfurt R. Kolo Muani Gól
68'' FSV Mainz 05 S. Widmer Střídání 1
73'' FSV Mainz 05 J. Burkardt Střídání 2
75'' Eintracht Frankfurt Randal Kolo Muani Žlutá karta
84'' FSV Mainz 05 A. Stach Střídání 3
84'' FSV Mainz 05 Aarón Martín Střídání 4
84'' FSV Mainz 05 K. Onisiwo Střídání 5
90'' Eintracht Frankfurt S. Rode Střídání 4

V německé Bundeslize se dne 13. listopadu 2022 odehrál vzrušující zápas mezi domácím týmem 1. FSV Mainz 05 a hosty z Eintrachtu Frankfurt. Duel plný vášně a napětí přinesl nadějných momentů pro oba týmy, ale nakonec skončil bez vítěze.

První polovina zápasu nabídla solidní obranné výkony obou stran. Situace se však změnila ve 38. minutě, kdy obránce Eintrachtu Frankfurt, Tuta, obdržel žlutou kartu za nedovolený zákrok. Krátce poté, v 40. minutě, otevřel skóre útočník FSV Mainz 05 Jonathan Burkardt a posunul svoje mužstvo do vedení. Vypjatá atmosféra kulminovala těsně před přestávkou, kdy Stefan Bell z Mainzu obdržel také žlutou kartu. Euforii domácích fanoušků však narušila kontroverzní situace z 45+1. minuty, když byl po revizi VAR zrušen penaltový kop ve prospěch Eintrachtu, který mohl znamenat vyrovnání. Randal Kolo Muani, jenž pouze o zlomek sekundy unáhlil svůj běh k míči, byl v této šanci neúspěšný.

Oba týmy provedly změny hned na začátku druhé poloviny. Kristijan Jakić vstoupil do hry za Eintracht Frankfurt v 46. minutě. FSV Mainz 05 cítil tlak, což bylo patrné i v 58. minutě, kdy Aarón Martín dostal žlutou kartu. Frankfurt pak učinil další dva střídání v 59. minutě, kdy Jesper Lindstrøm a Ansgar Knauff nahradili unavené spoluhráče.

Ovšem dynamiku zápasu nakonec změnil právě Randal Kolo Muani, když v 67. minutě vyrovnal stav utkání a dokázal, že jeho předchozí špatná penalta jej nezlomila. Hráči Mainzu reagovali rychle a v 68. a 73. minutě udělali střídání, kdy na hřiště přišli Silvan Widmer a Burkardt nahrazen.

Atmosféra zápasu zůstala napjatá až do posledních minut, kdy v 75. minutě Kolo Muani viděl žlutou kartu. Mainz odpověděl sérií střídání v 84. minutě, kdy na hřiště přišli Anton Stach, Aarón Martín a Karim Onisiwo. Poslední slovo v sérii změn měl Sebastian Rode za Eintracht, který vstoupil do hry v 90. minutě.

Přes veškeré snažení ani jeden z týmů nedokázal najít cestu k vítěznému gólu a zápas tak skončil remízou. Pro fandy obou týmů to bylo nervy drásající odpoledne, ve kterém se potvrdilo, že fotbal je hrou plnou nečekaných zvratů a emocí.