FC Augsburg vs. VfL Bochum (12.11.2022)

12.11.2022 2022 0 : 0 0 : 1

27'' FC Augsburg J. Gouweleeuw Střídání 1
30'' FC Augsburg C. Gruezo Střídání 2
58'' VfL BOCHUM C. Antwi-Adjei Gól
64'' VfL BOCHUM S. Zoller Střídání 1
73'' VfL BOCHUM C. Antwi-Adjei Střídání 2
73'' VfL BOCHUM K. Stafylidis Střídání 3
76'' FC Augsburg R. Oxford Střídání 3
76'' FC Augsburg E. Rexhbeçaj Střídání 4
77'' FC Augsburg R. Vargas Střídání 5
82'' VfL BOCHUM K. Stöger Střídání 4
82'' VfL BOCHUM C. Gamboa Střídání 5
90'' + 1'' FC Augsburg Mergim Berisha Žlutá karta
90'' + 1'' VfL BOCHUM Jordi Osei-Tutu Žlutá karta

Intenzivní fotbalový zápas mezi FC Augsburg a VfL Bochum, který se konal dne 12. listopadu 2022, nabídnul fanouškům napínavé momenty a strategické manévrování na obou stranách. Po očekávání vyrovnaného klání byl nakonec rozdíl mezi mužstvy těsný, přičemž jediný gól zápasu padl ve prospěch hostujícího týmu VfL Bochum.

Zápas odstartoval bez překvapení, ale v 27. minutě došlo k první významné události, kdy se FC Augsburg rozhodl provést první střídání, a J. Gouweleeuw opustil trávník. Jen o tři minuty později následovalo další střídání z řad Augsburgu, tentokrát to byl C. Gruezo, kdo musel přenechat místo dalšímu spoluhráči.

VfL Bochum se dostal do vedení v 58. minutě díky gólu útočníka C. Antwi-Adjeie, který rozhodl o konečném výsledku zápasu. Hosté pak uskutečnili sérii střídání, přičemž S. Zoller přišel na hřiště v 64. minutě a sám Antwi-Adjei byl vystřídán v 73. minutě společně s K. Stafylidisem.

FC Augsburg provedl trojici střídání v 76. minutě, kdy R. Oxford, E. Rexhbeçaj a R. Vargas přišli na hřiště, doufaje v obrat skóre. Nakonec se ale přes veškerou snahu FC Augsburgu skóre již nezměnilo. VfL Bochum pokračoval ve střídáních, kde K. Stöger a C. Gamboa nastoupili v 82. minutě.

Po celé utkání držela obě mužstva fanoušky ve střehu, ale změna skóre již nepřišla. Závěr zápasu pak byl poznamenán zvyšující se napětím, což vedlo k žlutým kartám v nastaveném čase – v 91. minutě byl napomenut Mergim Berisha z FC Augsburg a Jordi Osei-Tutu z VfL Bochum.

Výsledkem bylo vítězství VfL Bochum, které si odváží ze hřiště tři body díky jedinému gólu zápasu a posilňuje tak své postavení v ligové tabulce. FC Augsburg tentokrát musel skousnout hořkost porážky, i když jeho hráči předvedli bojovný výkon.

FC Augsburg

Tento fotbalový klub je přezdíván Fuggerstädter. Přezdívka vznikla podle známé prominentní bankéřské rodiny Fugger z domovského města Augsburg. Klub hraje na stadionu Augsburg Arena, která se ze sponzorských důvodů jmenuje aktuálně WWK ARENA. Pro ligové zápasy je kapacita stadionu 30 660, na mezinárodní utkání se však pracuje s kapacitou 28 367 míst. Klubovými barvami jsou bílá a zelená. Kromě těchto barev se na dresech vyskytují také červené prvky a červená je zastoupena také ve znaku.

Podrobný profil FC Augsburg

VfL Bochum

Tento německý sportovní klub je přezdíván jako Die Unabsteigbaren (potomci). Celý název je Verein für Leibesübungen Bochum 1848 – Fußballgemeinschaft e. V., přičemž kromě fotbalu má také oddíly basketbalu, házené, tenisu, badmintonu, sportovního tance a mnoho dalších. Klubovými barvami jsou modrá a bílá. Fotbalový oddíl pro domácí zápasy používá modrobílé dresy. Venku potom hraje v kombinaci světlejších a tmavších modrých odstínů. Své zápasy hrají na stadionu Vonovia-Ruhrstadion s kapacitou 29 299 míst. Prvopočátky klubu se datují už do roku 1848. Založen byl ve městě Bochum v Severním Porýní-Vestfálsku po sloučení několika místních týmů.