FC Schalke 04 vs. 1. FSV Mainz 05 (09.11.2022)

09.11.2022 2022 1 : 0 1 : 0

10'' FC Schalke 04 S. Terodde Gól
21'' FC Schalke 04 Florent Mollet Žlutá karta
32'' FSV Mainz 05 A. Hack Střídání 1
46'' FC Schalke 04 F. Mollet Střídání 1
46'' FSV Mainz 05 Lee Jae-Sung Střídání 2
57'' FC Schalke 04 Maya Yoshida Žlutá karta
59'' FSV Mainz 05 Aarón Martín Střídání 3
67'' FSV Mainz 05 Edimilson Fernandes Žlutá karta
69'' FC Schalke 04 Kenan Karaman Žlutá karta
72'' FC Schalke 04 K. Karaman Střídání 2
74'' FSV Mainz 05 D. da Costa Střídání 4
74'' FSV Mainz 05 M. Ingvartsen Střídání 5
84'' FC Schalke 04 S. Terodde Střídání 3
89'' FC Schalke 04 C. Brunner Střídání 4

V napínavém střetnutí FC Schalke 04 a 1. FSV Mainz 05, které se odehrálo dne 9. listopadu 2022, se obě mužstva předvedla v zápase, který nabídl množství dramatických momentů, ale skončil bez vítěze.

Zápas začal rychle s tím, že domácí tým FC Schalke 04 udeřil v desáté minutě, když S. Terodde dokázal proniknout obranou Mainzu a poslal míč do sítě. Tento brzký gól nasvědčoval tomu, že Schalke si povede dobře, ale jak se ukázalo, další góly ve hře nepadly.

FC Schalke 04 zaznamenal první kartu v 21. minutě, kdy Florent Mollet obdržel žlutou kartu pro nesportovní chování. Jednalo se o signál pro oba týmy, že utkání bude plné emocí a intenzity.

Mainz reagoval na situaci první střídáním v 32. minutě, kdy A. Hack přišel na hřiště posílit obranné řady týmu. Po poločasové pauze se oba týmy vrátily na hřiště s úpravami v sestavách. Schalke si také vyměnil hráče hned na začátku druhého poločasu, kdy F. Mollet byl nahrazen novým hráčem.

Mainz pokračoval ve snaze obrátit průběh zápasu zavedením Lee Jae-Sunga v 46. minutě, který přinesl čerstvou energii a kreativitu do středu pole. O několik minut později, v 59. minutě, provedl Mainz třetí střídání s cílem povzbudit útočné akce.

Série žlutých karet pokračovala v 57. minutě, kdy Maya Yoshida z FC Schalke 04 byl napomínán za faul a následoval jej Edimilson Fernandes z Mainzu v 67. minutě. Situace se zdála vyhrocená, když Kenan Karaman obdržel žlutou kartu za Schalke v 69. minutě a posléze byl v 72. minutě střídán.

Mainz se snažil překlopit hru ve svůj prospěch čtyřmi a pátým střídáním v 74. minutě, kdy D. da Costa a M. Ingvartsen přišli na hřiště posílit útočnou formaci. Schalke pak v 84. minutě v reakci na změny soupeře provedl svoje třetí střídání, přičemž Terodde si odpočinul.

Poslední střídání zaznamenal Schalke v 89. minutě, kdy C. Brunner vstoupil do hry, ale ani toto střídání už nemohlo změnit konečný výsledek zápasu.

Ačkoli se oba týmy snažily o zvrat, více gólů již nepadlo, a tak se diváci museli spokojit s dramatickou, ale bezgólovou remízou.