VfL Bochum vs. Borussia Mönchengladbach (08.11.2022)

08.11.2022 2022 2 : 0 2 : 1

2'' Borussia Monchengladbach Marvin Friedrich Žlutá karta
7'' VfL BOCHUM C. Antwi-Adjei Gól
8'' VfL BOCHUM Christopher Antwi-Adjei ui.Goal confirmed
12'' VfL BOCHUM P. Hofmann Gól
44'' Borussia Monchengladbach Alassane Pléa Žlutá karta
55'' Borussia Monchengladbach Christoph Kramer Žlutá karta
62'' Borussia Monchengladbach A. Pléa Gól
71'' VfL BOCHUM P. Förster Střídání 1
71'' VfL BOCHUM C. Antwi-Adjei Střídání 2
77'' VfL BOCHUM Danilo Soares Střídání 3
77'' VfL BOCHUM S. Zoller Střídání 4
78'' VfL BOCHUM Anthony Losilla Žlutá karta
80'' Borussia Monchengladbach J. Scally Střídání 1
80'' Borussia Monchengladbach C. Kramer Střídání 2
83'' VfL BOCHUM P. Hofmann Střídání 5
84'' Borussia Monchengladbach Ramy Bensebaini Gól zrušen

Dne 8. listopadu 2022 se fotbalové týmy VfL Bochum a Borussia Mönchengladbach střetly na trávníku, aby rozhodly o vítězi tohoto vzrušujícího zápasu. Hned od úvodních minut bylo jasné, že Bochum má pevnou vůli ukázat svou sílu.

Střetnutí začalo rychle, s prvním varováním na straně Borussia Mönchengladbach, když Marvin Friedrich obdržel žlutou kartu už ve 2. minutě. Nicméně skutečný vzruch nastal v 7. minutě, když Christopher Antwi-Adjei otevřel skóre zápasu pro VfL Bochum. Následující minuta potvrdila radost fanoušků Bochum, když Antwi-Adjeiho gól byl oficiálně uznaný.

Energie a dynamika VfL Bochum pokračovala i v dalších minutách prvního poločasu. Ve 12. minutě zdvojnásobil náskok týmu Philipp Hofmann, čímž posunul skóre na 2:0 ve prospěch VfL Bochum. Před koncem první půle, v 44. minutě, si Alassane Pléa z Borussia Mönchengladbach vysloužil žlutou kartu, což znamenalo další tlak na již tak pod tlakem hrající tým.

Druhý poločas přinesl pokusy Borussia Mönchengladbach o navrácení se do zápasu. V 55. minutě Christoph Kramer obdržel také žlutou kartu, ale i přes tuto nepřízeň se Borussia dokázala prosadit v 62. minutě, kdy Alassane Pléa snížil náskok soupeře na 2:1.

VfL Bochum reagoval na situaci několika střídáními, kdy v 71. minutě přišli na hřiště noví hráči - Patrick Förster a Christopher Antwi-Adjei byli nahrazeni jinými hrajícími. Další střídání přišla ve 77. minutě, kdy Danilo Soares a Simon Zoller přichází na hřiště. Anthony Losilla obdržel žlutou kartu v 78. minutě, což dodalo zápasu ještě více napětí.

Borussia Mönchengladbach odpověděla také střídáním v 80. minutě, kdy Joe Scally a Christoph Kramer přišli obměnit stávající sestavu. Navzdory snaze o vyrovnání, rozehrál VfL Bochum svoji poslední zbraň ve střídání v 83. minutě, kdy Philipp Hofmann opustil hřiště. Drama vrcholilo, když v 84. minutě Ramy Bensebaini z Gladbachu sice skóroval, ale tento gól byl nakonec anulován.

Zápas skončil vítězstvím pro VfL Bochum, který se pro svou bojovnost a efektivitu mohl radovat z velmi cenných tří bodů. Fanoušci opouštěli stadion za zvuku oslav domácích hráčů, kteří dokázali zastavit ofenzivní sílu Mönchengladbachu.

VfL Bochum

Tento německý sportovní klub je přezdíván jako Die Unabsteigbaren (potomci). Celý název je Verein für Leibesübungen Bochum 1848 – Fußballgemeinschaft e. V., přičemž kromě fotbalu má také oddíly basketbalu, házené, tenisu, badmintonu, sportovního tance a mnoho dalších. Klubovými barvami jsou modrá a bílá. Fotbalový oddíl pro domácí zápasy používá modrobílé dresy. Venku potom hraje v kombinaci světlejších a tmavších modrých odstínů. Své zápasy hrají na stadionu Vonovia-Ruhrstadion s kapacitou 29 299 míst. Prvopočátky klubu se datují už do roku 1848. Založen byl ve městě Bochum v Severním Porýní-Vestfálsku po sloučení několika místních týmů.

Podrobný profil VfL Bochum

Borussia Mönchengladbach

Německý klub Borussia Mönchengladbach patří k mužstvům s velmi dlouhou tradicí, když jeho vznik se datuje už do roku 1900. Jedná se o stálého učastníka Bundesligy, když jen párkrát v historii měli krátká období, kdy nejvyšší soutěž nehráli. V posledních letech se jedná o tým první destíky celkové tabulky, nejlépe v tomto ohledu bylo v ročníku 2014/2015, kdy jejich výkony stačily na celkový bronz.