SSC Neapol vs. Empoli FC (08.11.2022)

08.11.2022 2022 0 : 0 2 : 0

15'' Empoli Filippo Bandinelli Žlutá karta
22'' Empoli Martín Satriano Žlutá karta
39'' Empoli Sebastiano Luperto Žlutá karta
57'' Napoli Leo Østigård Žlutá karta
59'' Empoli N. Haas Střídání 1
59'' Empoli M. Satriano Střídání 2
61'' Empoli Fabiano Parisi Žlutá karta
64'' Napoli G. Raspadori Střídání 1
64'' Napoli M. Politano Střídání 2
64'' Napoli T. Ndombélé Střídání 3
69'' Napoli H. Lozano Penalta
73'' Empoli T. Baldanzi Střídání 3
73'' Empoli F. Bandinelli Střídání 4
74'' Empoli Sebastiano Luperto Červená karta
74'' Empoli Sebastiano Luperto Žlutá karta
85'' Empoli R. Marin Střídání 5
88'' Napoli P. Zieliński Gól
89'' Empoli Liam Henderson Žlutá karta
90'' Napoli V. Osimhen Střídání 4
90'' Napoli S. Lobotka Střídání 5

V napínavém střetu mezi SSC Neapol a Empoli FC dne 08.11.2022 dominovaly oba týmy, avšak vítězem se stala domácí strana díky pozdnímu gólu. Celý zápas byl plný napětí, s neustálým bojem o míč a spoustou faulů, což vedlo k řadě žlutých karet a jedné červené kartě.

Empoli začalo zápas na útočné noze, ale hřiště se brzy stalo místem několika tvrdých zákroků. Filippo Bandinelli, Martín Satriano a Sebastiano Luperto z Empoli obdrželi žluté karty ve 15., 22. a 39. minutě za své agresivní přestupky.

V druhé půli začal Neapol tlačit na branku soupeře s větší urgence, což vedlo k prvnímu varování pro jejich tým, konkrétně pro Leo Østigårda v 57. minutě. Empoli reagovalo dvěma střídáními v 59. minutě, kdy N. Haas a M. Satriano opustili hřiště.

Neapol odpověděl třemi střídáními v 64. minutě, přičemž G. Raspadori, M. Politano a T. Ndombélé přišli na hřiště, aby posílili útok. V 69. minutě byla důležitým okamžikem udělena penalta ve prospěch Neapole, kterou H. Lozano proměnil, aby posunul svůj tým do vedení.

Drama se stupňovalo, když Empoli provedlo další dvě střídání v 73. minutě, ale situace se zhoršila, když Sebastiano Luperto viděl červenou kartu v 74. minutě po druhém varování a Empoli muselo hrát zbytek zápasu o muže méně.

Přestože Empoli bojovalo statečně, Neapol pečetila své vítězství gólem P. Zielińského v 88. minutě. Liam Henderson obdržel žlutou kartu za Empoli v 89. minutě, což byl poslední výraz frustrace pro hostující tým.

V samotném závěru utkání, Neapol využila svých posledních dvou střídání, když V. Osimhen a S. Lobotka přišli na hřiště v nastaveném čase, aby pomohli udržet výsledek.

Celkově byl zápas intenzivní a plný emocí, ale díky kamenné obraně a klíčovým momentům v útoku dokázal SSC Neapol zajistit všechny tři body doma proti odvážnému Empoli.

SSC Neapol

Originální italský název je SSC Napoli, klubovými přezdívkami pak jsou Gli Azzurri (modří) či I Partenopei. Jejich klubovou barvou tak je samozřejmě modrá, která je zastoupena na dresech v kombinaci s bílými šortkami. Klubovou hymnou je „O surdato nnammurato“. Domácí zápasy hrají na Stadio San Paulo, který má nově redukovanou kapacitu na 55 000 míst. Předtím byla kapacita 60 240 a ještě dříve to bylo dokonce 109 824 míst. Stadion byl vystavěn po 2. světové válce a postupné renovace a redukce kapacity směřují samozřejmě směrem ke zlepšení bezpečnostních standardů.

Podrobný profil SSC Neapol

Empoli FC

Toskánský klub má tradici už do roku 1920, v průběhu historie několikrát změnil jméno. Z původního Empoli FBC se postupně stalo ASF Empoli, Dopolavoro Empolese až k dnešnímu Empoli FC. Azzurri, jak se také přezdívá týmu hrajícímu své domácí zápasy na Stadio Carlo Castellani (kapacita více než 16 tisíc diváků), si zahráli v roce 2007 dokonce i v Poháru UEFA. Nicméně, naprostou většinu času strávili ve třetí nejvyšší italské soutěži. V posledních sezonách jsou však úspěšnější, stále jde však v italském měřítku spíše o provinční klub na pomezí Serie A a Serie B.