Datum Sezóna Poločas Výsledek
06.04.2024 2023 1 : 0 1 : 0

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
-5'' Lazio Ştefan Radu Žlutá karta
8'' AS Roma Gianluca Mancini Žlutá karta
25'' Lazio Manuel Lazzari Žlutá karta
29'' Lazio Felipe Anderson Gól
46'' AS Roma G. Mancini Střídání 1
50'' Lazio Matías Vecino Žlutá karta
53'' AS Roma L. Pellegrini Střídání 2
63'' AS Roma R. Karsdorp Střídání 3
69'' Lazio Pedro Střídání 1
69'' Lazio M. Lazzari Střídání 2
71'' Lazio Luis Alberto Střídání 3
73'' AS Roma N. Zalewski Střídání 4
73'' AS Roma M. Camara Střídání 5
85'' Lazio M. Zaccagni Střídání 4
87'' AS Roma Rui Patrício Žlutá karta

Derby della Capitale mezi AS Řím a Lazio Řím, které se odehrálo 6. listopadu 2022, přineslo vypjaté momenty a napětí, jaké bývá typické pro utkání dvou vášnivě soupeřících týmů hlavního města Itálie. Zápas začal náročným tempem, což se odrazilo i v předzápasové žluté kartě pro obránce Lazia Ştefana Radua, který byl napomínán již před výkopem.

AS Řím byl brzy potrestán za svoji agresivitu, když v 8. minutě obdržel žlutou kartu Gianluca Mancini. Tato tendence pokračovala, když obránce Lazia Manuel Lazzari získal žlutou kartu v 25. minutě, ale právě Lazio dokázalo situaci obrátit ve svůj prospěch. Ve 29. minutě se po krásné akci prosadil Felipe Anderson a dostal svůj tým do vedení.

AS Řím se snažil vyrovnat a v druhém poločase provedl několik změn v sestavě. Gianluca Mancini byl nahrazen hned na začátku druhé poloviny hry, zatímco Lorenzo Pellegrini a Rick Karsdorp byli vystřídáni později. Lazio na tyto změny reagovalo vlastními taktickými úpravami, kdy v průběhu 69. a 71. minuty přišli na hřiště noví hráči, aby udrželi náskok a čerstvost týmu.

Napětí na hřišti vzrůstalo a v 87. minutě se brankář AS Řím Rui Patrício dočkal žluté karty, což pouze podtrhlo frustraci "Giallorossi" z toho večera. I přes snahu AS Řím o zvrat skóre se Lazio dokázalo ubránit a udržet si cenné vítězství 1-0.

Toto derby tak ukázalo, že v římském klání dokáže být jediný gól rozhodující a Lazio si díky Felipe Andersonovi odneslo právo na chlubu ve věčném městě. Derby della Capitale opět prokázalo, že se jedná o jedno z nejvíce emocionálních střetnutí ve fotbalovém kalendáři.