Fanoušci Tottenhamu Hotspur se o víkendu pořádně vyděsili, když se objevila zpráva, že záložník Pape Matar Sarr musel kvůli zranění odstoupit v druhém poločase přátelského utkání Senegalu proti Brazílii. Po tvrdém střetu opustil hřiště v doprovodu lékařského personálu, což okamžitě vyvolalo obavy z delší pauzy. Vzhledem k tomu, že Spurs už nyní postrádají několik klíčových hráčů, včetně Archieho Graye, Lucase Bergvalla, Dejana Kulusevského, Jamese Maddisona, Yvese Bissoumu a Mohammeda Kuduse, byla nálada mezi fanoušky pochmurná.
Dobrou zprávou ale je, že Sarr by měl být v pořádku. Trenér senegalského týmu Pape Thiaw uvedl, že šlo pouze o lehké nakopnutí a hráč byl vystřídán z opatrnosti. Podle jeho slov se nejedná o nic vážného a Sarr by se měl brzy vrátit do plného tréninku.
Naopak méně pozitivní zprávy přišly z tábora soupeře. Brazilský obránce Gabriel, který byl rovněž nucen utkání opustit kvůli problémům s tříslem, čeká další vyšetření a jeho návrat na hřiště je zatím nejistý. Brazilský kouč Carlo Ancelotti vyjádřil lítost nad situací a popřál svému svěřenci brzké uzdravení.
Podle informací BBC Gabriel vynechá i nadcházející přátelské utkání Brazílie proti Tunisku, což ohrožuje jeho start v blížícím se derby severního Londýna proti Arsenalu. Ten má rovněž několik zraněných hráčů, ale jeho marodka je stále kratší než ta tottenhamská.
Severolondýnské derby je na programu tuto neděli s výkopem v 16:30 středoevropského času. Fanoušci Spurs tak mohou alespoň doufat, že Sarr bude do té doby zcela fit a připraven pomoci týmu v jednom z nejdůležitějších zápasů sezony.
18+, Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost! Účast na hazardní hře může být škodlivá.