Letní přestupové období přineslo Realu Madrid nejen nové posily, ale také významné příjmy z prodejů hráčů. Nejnověji klub inkasuje 10 milionů eur díky přesunu Miguela Gutiérreze do Neapole. Tento příjem plyne ze skutečnosti, že Real vlastnil polovinu práv na hráče.
Levý obránce patřil v posledních třech sezonách mezi opory Girony, odkud nyní zamířil k úřadujícímu šampionovi Serie A. Přestože se spekulovalo o jeho možném návratu do Madridu, vedení klubu dalo jasně najevo, že s obsazením levé strany hřiště je spokojeno díky Franovi Garcíovi, Mendymu a Carrerasovi.
Miguel prošel mládežnickou akademií Realu Madrid, kde působil od roku 2011 až do roku 2022. Poté odešel do Girony, kde se stal klíčovým hráčem při historickém tažení sezóny 2023/24, kdy tým skončil na třetím místě LaLigy. I když nezískal trofej, jeho výkony mu otevřely dveře k zájmu velkých evropských klubů.
Ve věku čtyřiadvaceti let má stále prostor ke zlepšení a jeho rychlost i technické schopnosti z něj činí komplexního obránce. Akademie Realu tak opět dokázala vychovat hráče schopného prosadit se na nejvyšší úrovni.
Nyní čeká Gutiérreze nová výzva v Neapoli, kde podepsal smlouvu až do roku 2030. Z prostředí ambiciózního týmu bojujícího o udržení v lize přechází do celku pravidelně usilujícího o tituly. Tento krok může být rozhodujícím momentem jeho kariéry a šancí ukázat svůj plný potenciál.
18+, Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost! Účast na hazardní hře může být škodlivá.