Přihlásit Registrovat
Tipsport Tipsport
Menu

Alemannia Aachen

Alemannia Aachen je německý fotbalový klub, se sídlem ve městě Cáchy (Aachen), v Severním Porýní-Vestfálsku. Tým byl založen v roce 1900 a tradičně hraje domácí zápasy na stadionu Neuer Tivoli, který byl otevřen v roce 2009 a má kapacitu přibližně 32 960 diváků.

Klub má bohatou historii, kvůli které patří mezi známé týmy v německém fotbalu, i když jeho úspěchy jsou v posledních letech skromnější. Jeho největším úspěchem bylo druhé místo v Bundeslize v sezóně 1968–1969. Alemannia Aachen také došla do finále DFB-Pokalu (německého poháru) v roce 1953 a znovu v roku 2004.

V nedávné době hraje klub převážně v nižších německých ligových divizích po finančních problémech, které vyústily v několik sestupů. Přesto si klub udržuje solidní fanouškovskou základnu, a to díky svému bojovnému duchu a lokalitě v zapáleném fotbalovém regionu.

Fotbalový tým Alemannia Aachen je známý svým černým a žlutým dresy, které odrážejí barvy klubu. Tyto tradiční barvy a jejich „Kartoffelkäfer“ (bramborový brouk) přezdívka jsou důkazem zajímavé a jedinečné identity tohoto historického fotbalového klubu.

Statistiky od 11.08.2006
117
Obdržených gólů
76
Vstřelených gólů
15
Vyhraných zápasů
68
Odehraných zápasů
Získejte údaje o nejbližších zápasech na email.
Registrovat zde

Alemannia Aachen - 10 posledních zapasů

Datum Domácí Hosté Poločas Konec zápasu
06.05.2012 TSV 1860 München Alemannia Aachen 1 : 2 1 : 2
29.04.2012 Alemannia Aachen Karlsruher SC 1 : 0 1 : 0
23.04.2012 Alemannia Aachen Eintracht Frankfurt 0 : 1 0 : 3
14.04.2012 MSV Duisburg Alemannia Aachen 0 : 0 2 : 0
11.04.2012 Alemannia Aachen VfL Bochum 2 : 0 2 : 0
08.04.2012 FC Ingolstadt 04 Alemannia Aachen 1 : 2 3 : 3
30.03.2012 Alemannia Aachen Dynamo Drážďany 0 : 0 0 : 1
23.03.2012 FSV Frankfurt Alemannia Aachen 1 : 1 2 : 1
16.03.2012 Alemannia Aachen 1. FC Union Berlin 1 : 2 1 : 3
09.03.2012 SpVgg Greuther Fürth Alemannia Aachen 1 : 0 1 : 0

Alemannia Aachen proti soupeři

Minulé zápasy Alemannia Aachen

Budoucí zápasy Alemannia Aachen

Nemáme informace o příštích zápasech týmu

Anglicky: Alemannia Aachen
Kontakt    Pravidla užívání