Přihlásit Registrovat
Tipsport Tipsport

Mistrovství světa ve fotbale

Mistrovství světa ve fotbale je bezesporu tou největší událostí ve světě kopané. Akce nesoucí originální oficiální název FIFA World Cup se stejně jako olympijské hry opakuje každé čtyři roky. Reprezentace organizující země má účast na šampionátu zajištěnou. Což je velmi často velká výhoda, jelikož ostatní účastníci musí projít náročnou kvalifikací. V minulosti měl postup zajištěn také úřadující mistr světa.

Na turnaji si zahraje 32 mužstev a už samotná účast je mnohdy obrovským úspěchem. A to před rokem 1998 se na mistrovství světa dostalo pouze 24 týmů, což akci dělalo ještě prestižnější. Rozšíření se týkalo o větší kvótu pro týmy z Afriky, Asie a Severní Ameriky. Ale i tak mužstva z těchto regionů na celkový triumf zatím čekají.

Fotbalu prozatím dominují celky z Evropy a Jižní Ameriky, když osm z nich poznalo pocit mistrů světa. Asi není velkým překvapením, že historicky nejúspěšnějším mužstvem je fotbalová reprezentace Brazílie, která dala světu v průběhu dekád mnoho legendárních hráčů. V závěsu za brazilským týmem je z pohledu úspěšnosti Německo, jakožto historicky nejlepší evropské mužstvo.

Minulé zápasy Mistrovství světa ve fotbale

Bohužel údaje nebyly nalezeny

Budoucí zápasy Mistrovství světa ve fotbale

Bohužel údaje nebyly nalezeny
Chcete tipy na zajímavé tikety? Využijte náš generátor tiketů na míru.
Anglicky: FIFA World Cup
Kontakt    Pravidla užívání