Stade de Reims vs. Stade Rennais FC (29.12.2022)

29.12.2022 2022 2 : 1 3 : 1

6'' Reims F. Balogun Gól
20'' Reims Junya Ito Žlutá karta
22'' Reims A. Flips Gól
42'' Rennes Benjamin Bourigeaud Žlutá karta
45'' + 1'' Rennes A. Theate Gól
46'' Rennes A. Gouiri Střídání 1
46'' Rennes A. Truffert Střídání 2
59'' Rennes Warmed Omari Žlutá karta
64'' Rennes F. Tait Střídání 3
69'' Reims A. Flips Střídání 1
74'' Reims A. Zeneli Střídání 2
83'' Reims Folarin Balogun Žlutá karta
83'' Rennes L. Ugochukwu Střídání 4
84'' Reims F. Balogun Gól
86'' Reims J. Ito Střídání 3
86'' Reims F. Balogun Střídání 4
90'' Rennes M. Terrier Střídání 5

V napínavém zápase francouzské Ligue 1 se Stade de Reims utkal s týmem Stade Rennais FC dne 29. prosince 2022. Na stadionu Stade de Reims se odehrál fotbalový souboj, ve kterém domácí tým ukázal své schopnosti a získal cenné tři body po vítězství nad renomovaným soupeřem.

Už v 6. minutě překvapil Reims fanoušky, když F. Balogun otevřel skóre a poslal svůj tým do vedení. Entuziasmus na tribunách vzrostl po této brzké brance, zatímco Rennes usilovně hledal cestu k vyrovnání.

Přes snahu hostujícího týmu o obrat v zápase přišel další úder od Reims ve 22. minutě. A. Flips rozjásal domácí dav druhým gólem svého týmu, čímž posunul Reims do dvoubrankového vedení.

Rennes bylo pod tlakem, ale nevzdalo se. V 42. minutě byl Benjamin Bourigeaud z Rennes napomenut žlutou kartou, což bylo pro tým další komplikací. Nicméně, koberec se začal otáčet, když A. Theate snížil náskok krátce před poločasem v nastaveném čase první půle.

Ve druhém poločase Rennes udělalo několik střídání v naději, že otočí zápas ve svůj prospěch. A. Gouiri a A. Truffert přišli na hřiště hned po poločase, následováni F. Taitem v 64. minutě a později i L. Uguchukwem a M. Terrierem. Tyto změny nicméně nedokázaly zvrátit dynamiku zápasu ve prospěch Rennes.

Reims reagovalo na vývoj zápasu vlastními střídáními. A. Flips a A. Zeneli byli střídání, zatímco jasný hrdina zápasu, Folarin Balogun, byl také nakonec vystřídán po tom, co v 83. minutě obdržel žlutou kartu. Jeho výkon byl ovšem klíčový, protože v 84. minutě skóroval ještě jednou, čímž posílil vedení Reims a potvrdil svou roli match-winnera.

Junya Ito, který byl varován žlutou kartou v 20. minutě, byl také střídán v závěrečných minutách. Reims udrželo kontrolu nad zápasem až do konce, přes agresivní pokusy Rennes o obrat.

Stade de Reims tak zaznamenal důležité vítězství nad Stade Rennais FC, čímž si zajistilo významné body pro své postavení v tabulce. Hodnocení výkonů hráčů a strategií obou týmů bude zajisté předmětem diskusí mezi fanoušky a analytiky v následujících dnech.