Sivasspor vs. Galatasaray SK (29.12.2022)

29.12.2022 2022 0 : 1 1 : 2

23'' Sivasspor Dia Saba Žlutá karta
27'' Galatasaray D. Mertens Gól
34'' Galatasaray Patrick van Aanholt Žlutá karta
44'' Galatasaray Sacha Boey Žlutá karta
48'' Galatasaray Sérgio Oliveira Žlutá karta
52'' Sivasspor Fredrik Ulvestad Gól zrušen
59'' Galatasaray Dries Mertens Žlutá karta
62'' Sivasspor Uğur Çiftçi Žlutá karta
67'' Sivasspor A. Musa Střídání 1
70'' Sivasspor Erdoğan Yeşilyurt Žlutá karta
73'' Galatasaray Sérgio Oliveira Střídání 1
73'' Galatasaray B. Gomis Střídání 2
80'' Sivasspor E. Yeşilyurt Gól
87'' Galatasaray M. Rashica Střídání 3
87'' Galatasaray K. Aktürkoğlu Střídání 4
88'' Galatasaray P. van Aanholt Střídání 5
90'' + 14'' Galatasaray Barış Alper Yılmaz Žlutá karta
90'' + 17'' Sivasspor Dimitris Goutas ui.Penalty cancelled
90'' + 9'' Sivasspor Erdoğan Yeşilyurt Červená karta
90'' + 10'' Sivasspor F. Ulvestad Střídání 2
90'' + 4'' Sivasspor D. SabiA Střídání 3
90'' + 11'' Sivasspor R. Yalçın Střídání 4
90'' + 9'' Sivasspor Erdoğan Yeşilyurt Žlutá karta
90'' + 5'' Galatasaray B. Yılmaz Gól

Ve vysoce očekávaném střetnutí mezi Sivassporem a Galatasarayem SK dne 29. prosince 2022 se fanoušci dočkali napínavého utkání plného vzruchu. Zápas, který se odehrál na domácím hřišti Sivassporu, byl svědkem chvilek, jež rozhodly o osudu tohoto klání.

Začátek zápasu byl poměrně klidný, ale atmosféru vyhrotily události po dvaceti minutách hry. Ve 23. minutě obdržel Dia Saba ze Sivassporu žlutou kartu, čímž naznačil, že nervozita na hřišti začíná stoupat. Galatasaray odpověděl ve 27. minutě gólem z kopačky Driesa Mertense, což jim umožnilo ujmout se vedení. Krátce poté, ve 34. minutě, se Patrick van Aanholt z Galatasaray dočkal žluté karty, následovaný spoluhráčem Sachou Boeyem, který byl také potrestán žlutou kartou v minuty před koncem prvního poločasu.

Galatasaray se od druhého poločasu snažil udržet kontrolu nad hrou, ale Sivasspor zintenzivnil svůj tlak. V 48. minutě Sérgio Oliveira z Galatasaray obdržel žlutou kartu, což značilo další napětí pro jeho tým. Sivasspor měl šanci vyrovnat v 52. minutě, ale Fredrik Ulvestadův gól byl anulován, což způsobilo frustraci mezi domácími fanoušky.

Jako by toho nebylo dost, Dries Mertens z Galatasaray si v 59. minutě vysloužil žlutou kartu, zatímco Uğur Çiftçi ze Sivassporu následoval jeho příkladu v 62. minutě. Týmy pokračovaly ve změnách a strategických substitucích, včetně vstupu Bafétimbiho Gomise do hry za Galatasaray v 73. minutě.

Pak přišla 80. minuta a Erdoğan Yeşilyurt se stal hrdinou Sivassporu, když dokázal vstřelit vyrovnávací gól. Nicméně, zápas se znovu naklonil ve prospěch Galatasaray v 87. minutě díky strategickým změnám, kdy se na hřiště dostali Milot Rashica a Kerem Aktürkoğlu. Patrick van Aanholt také opustil hřiště jako součást páté substituce Galatasaray v 88. minutě.

Dramatičnost zápasu vrcholila v nadstaveném čase, kdy byla série událostí na obou stranách. Barış Alper Yılmaz z Galatasaray obdržel žlutou kartu v 90+14. minutě, zatímco Dimitris Goutas ze Sivassporu musel strávit hořké pillky v 90+17. minutě, když jeho penaltový pokus byl zrušen. Erdoğan Yeşilyurt, hrdina předchozího gólu Sivassporu, byl poslán ze hřiště červenou kartou po druhé žluté v 90+9. minutě.

Přestože to vypadalo, že zápas směřuje k remíze, Bafétimbi Gomis z Galatasaray uzavřel skóre gólem v 90+5. minutě, čímž zpečetil osud zápasu. V napínavém konci obě strany provedly další substituce, ale vítězný gól Gomise zůstal posledním slovem večera, díky čemuž si Galatasaray odnesl všechny tři body.