Real Betis vs. Athletic Bilbao (29.12.2022)

29.12.2022 2022 0 : 0 0 : 0

54'' Athletic Club Mikel Vesga Žlutá karta
66'' Real Betis Borja Iglesias Střídání 1
67'' Athletic Club Oihan Sancet Střídání 1
72'' Athletic Club I. Williams Střídání 2
72'' Athletic Club Gorka Guruzeta Střídání 3
77'' Real Betis Sergio Canales Střídání 2
77'' Athletic Club Dani García Střídání 4
82'' Athletic Club Oier Zarraga Žlutá karta
84'' Real Betis Y. Sabaly Střídání 3
85'' Real Betis Luiz Henrique Střídání 4
86'' Real Betis Joaquín Žlutá karta
86'' Athletic Club Yuri Berchiche Žlutá karta
90'' + 6'' Real Betis Luiz Felipe Červená karta
90'' + 3'' Athletic Club Daniel Vivian Žlutá karta

Utkání mezi Real Betis a Athletic Bilbao, které se odehrálo dne 29. prosince 2022, skončilo smírně, přestože obě mužstva předvedla bojovný výkon. V náročném zápase plném taktických soubojů a nervózních momentů se publikum dočkalo několika klíčových okamžiků, které rozhodly o konečné remíze.

Už ve 54. minutě dostal od rozhodčího žlutou kartu Mikel Vesga z Athletic Club za tvrdý zákrok na protihráče. Tento moment nastartoval sérii střídání a taktických změn na obou stranách. V 66. minutě Real Betis přivedl na hřiště Borju Iglesiase, což mělo výrazně oživit jejich útočné snahy. Hned o minutu později odpověděl Athletic střídáním Oihana Sanceta a vzápětí v 72. minutě nasadil i I. Williamse a Gorku Guruzetu, aby přidal na ofenzivní síle.

Real Betis neponechal nic náhodě a v 77. minutě postavil do hry Sergia Canalese, známého svou kreativitou ve středu pole. Na straně Athletic Clubu tehdy na hřiště přišel Dani García, aby posílil středovou formaci. O pár minut později, v 82. minutě utkání, byl za faul potrestán žlutou kartou Oier Zarraga z Athletic, což jen zdůraznilo napětí na hřišti.

V závěrečných fázích zápasu se trenéři snažili posledními změnami zachytit možný zvrat ve skóre. Real Betis učinil střídání v 84. a 85. minutě, kdy přišli na hřiště Y. Sabaly a Luiz Henrique. Drama vyvrcholilo v 86. minutě, kdy Joaquín z Real Betis a Yuri Berchiche z Athletic obdrželi žluté karty za své výbuchy frustrace.

Konečným vrcholem byla situace v nastaveném čase, kde Luiz Felipe z Real Betis obdržel v 90+6. minutě červenou kartu za hrubý faul. Těsně předtím, v 90+3. minutě, se do statistik žlutou kartou zapsal také Daniel Vivian z Athletic Clubu.

Ačkoliv se žádnému z týmů nepodařilo rozvázat uzly obran soupeře, fanoušci byli svědky napínavého a emocemi nabitou duelu, který skončil bez vítězného gólu, ale se spoustou diskutabilních chvil pro oba tábory.