Blackburn Rovers FC vs. Middlesbrough FC (29.12.2022)

29.12.2022 2022 1 : 0 1 : 2

5'' Blackburn R. Hedges Gól
8'' Middlesbrough Hayden Hackney Žlutá karta
46'' Middlesbrough M. Forss Gól
49'' Middlesbrough Matt Crooks Žlutá karta
50'' Blackburn John Buckley Červená karta
56'' Middlesbrough R. McGree Gól
66'' Blackburn T. Morton Střídání 1
66'' Blackburn B. Dack Střídání 2
67'' Middlesbrough H. Hackney Střídání 1
71'' Middlesbrough M. Forss Střídání 2
81'' Middlesbrough Tommy Smith Žlutá karta
90'' + 4'' Blackburn Dominic Hyam Žlutá karta
90'' + 1'' Middlesbrough R. McGree Střídání 3

Ve vzrušujícím zápase, který se odehrál dne 29. prosince 2022, Blackburn Rovers FC a Middlesbrough FC ukončili svůj duel nerozhodně. Utkání, které se konalo na stadionu Ewood Park, bylo plné napětí a dramatických momentů.

Začátek zápasu patřil domácímu týmu, když již v 5. minutě otvíral skóre R. Hedges a posunul Blackburn do vedení. Avšak vzápětí, v osmé minutě, dostal Hayden Hackney ze strany Middlesbrough žlutou kartu, což předznamenalo bojovný charakter zbytku utkání.

Návrat Middlesbrough nastal hned po přestávce. Ve 46. minutě se prosadil M. Forss, jehož gól zařídil vyrovnaný stav. Těsně poté, v 49. minutě, obdržel Matt Crooks žlutou kartu, čímž pokračoval trend tvrdých faulů.

Situace pro Blackburn se ještě více komplikovala v 50. minutě, kdy John Buckley viděl červenou kartu, a jeho tým byl nucen dohrávat v deseti lidech. Přesilovka se pro Middlesbrough vyplatila v 56. minutě, když R. McGree poslal svůj tým do vedení.

Blackburn se snažil o reakci a provedl dvě střídání v 66. minutě, kdy na hřiště přišli T. Morton a B. Dack. Middlesbrough reagovalo vlastními změnami, kdy H. Hackney byl střídán v 67. minutě a M. Forss v 71. minutě.

Další žlutá karta byla udělena Tommy Smithovi z Middlesbrough v 81. minutě, což dodalo další napětí do utkání. V závěrečných fázích zápasu, konkrétně v nastaveném čase čtvrté minuty, si žlutou kartu vysloužil i Dominic Hyam z Blackburnu.

Přestože oba týmy bojovaly do posledního hvizdu, skóre již nebylo změněno a zápas tak skončil remízou. Toto utkání bylo řádnou fotbalovou bitvou s důrazem na taktickou disciplínu a neúnavný boj každého hráče na hřišti.