Reading FC vs. Swansea City AFC (27.12.2022)

27.12.2022 2022 1 : 0 2 : 1

27'' Swansea Oliver Cooper Žlutá karta
27'' Reading A. Carroll Gól
40'' Reading Thomas Holmes Žlutá karta
53'' Reading T. Ince Gól
58'' Swansea O. Cooper Střídání 1
58'' Swansea J. Allen Střídání 2
58'' Swansea J. Fulton Střídání 3
61'' Swansea N. Wood-Gordon Střídání 4
65'' Reading Y. Meïté Střídání 1
66'' Swansea Harry Darling Žlutá karta
66'' Swansea Ben Cabango Žlutá karta
71'' Swansea L. Cullen Gól
77'' Reading Mamadou Loum Žlutá karta
78'' Swansea M. Sorinola Střídání 5
80'' Reading A. Carroll Střídání 2
80'' Reading J. Hoilett Střídání 3

V utkání plném emocí a vzrušujících momentů se Reading FC střetl s týmem Swansea City AFC na domácím hřišti dne 27. prosince 2022. Reading dokázal využít domácího prostředí k získání výhody nad svými soupeři ze Swansea.

Zápas začal poměrně vyrovnaně, avšak v 27. minutě se situace změnila, když útočník Readingu A. Carroll otevřel skóre krásným gólem. Téměř ve stejném okamžiku byl udělen žlutý karton Oliveru Cooperovi ze Swansea za nedovolený zákrok. Tento moment znamenal obrat ve hře a nasměroval průběh zápasu ve prospěch Readingu.

Tlak domácího týmu pokračoval a v 53. minutě se zásluhou T. Inceho podařilo zdvojnásobit jejich vedení. Snažení Readingu na chvíli zabrzdila série žlutých karet. Thomas Holmes obdržel karton ve 40. minutě a Mamadou Loum v 77. minutě.

Swansea, i přes snahu o návrat do hry, bylo zasaženo dalšími žlutými kartami pro Harryho Darlinga a Bena Cabanga v 66. minutě. Přesto se jim podařilo snížit skóre v 71. minutě gólem L. Cullena, čímž oživilo naděje na možný comeback.

V průběhu druhého poločasu došlo k řadě střídání na obou stranách, což naznačovalo snahu trenérů očerstvit hru a přinést nové strategie. Swansea provedla celkem pět změn, zatímco Reading provedl tři.

Napitek dramatického zápasu nakonec potvrdil úspěšný výkon Readingu, který si po zásluze odnesl tři body za vítězství. Fanoušci Readingu tak mohli oslavovat výsledek, který pro ně byl pozdním vánočním darem a dal jim důvod k optimismu pro zbytek sezóny.

Reading FC

Fotbalový tým Reading FC byl založen v roce 1871, což z něj dělá jeden z nejstarších klubů v Anglii. Sídlí ve stejnojmenném městě v anglickém hrabství Berkshire, kde hraje své domácí zápasy na stadionu Madejski, který se může pochlubit kapacitou přesahující 24 tisíc fanoušků. Tento fotbalový svatostánek dostal své jméno po bývalém šéfovi týmu, kterým byl sir Johnu Madejski.

Podrobný profil Reading FC

Swansea City AFC

Swansea City AFC je velšský fotbalový tým sídlící v hrabství West Glamorgan. Existuje už více než jedno století, jelikož byl založen v roce 1912. Tehdy se ale jmenoval jako Swansea Town. Ke změně na současné jméno došlo v roce 1969. Jejich domácí stadion Liberty Stadium dokáže přivítat přes 21 tisíc sportovních fanoušků.