SSC Bari vs. Janov CFC (26.12.2022)

26.12.2022 2022 1 : 1 1 : 2

2'' Genoa G. Puşcaş Gól
33'' Bari W. Cheddira Gól
43'' Bari Leonardo Benedetti Žlutá karta
50'' Bari Michael Folorunsho Žlutá karta
50'' Genoa Mattia Aramu Žlutá karta
57'' Bari Ruben Botta Žlutá karta
58'' Genoa A. Guðmundsson Gól
61'' Genoa Radu Drăguşin Žlutá karta
65'' Bari Mattia Maita Žlutá karta
71'' Bari R. Botta Střídání 1
72'' Bari L. Benedetti Střídání 2
76'' Bari M. Folorunsho Střídání 3
76'' Genoa S. Sabelli Střídání 1
76'' Genoa F. Jagiełło Střídání 2
76'' Genoa M. Aramu Střídání 3
77'' Bari M. Maita Střídání 4
83'' Genoa A. Guðmundsson Střídání 4
90'' + 5'' Genoa K. Strootman Střídání 5
90'' + 6'' Bari Nicola Bellomo Žlutá karta
90'' + 2'' Bari Valerio Di Cesare Žlutá karta

Dramatický fotbalový duel mezi SSC Bari a Janovem CFC, který se odehrál 26. prosince 2022, nabídl divákům vzrušující podívanou plnou napětí a emocí. Zápas začal rychlým tempem, když už ve 2. minutě otevřel skóre útočník Genovy George Puşcaş. Bari se ale nezaleklo a v 33. minutě vyrovnalo díky trefě Waliida Cheddira.

Emoce na hřišti stupňovaly a před poločasem byl Leonardo Benedetti z Bari napomenut žlutou kartou. Na začátku druhé půle se situace na hřišti ještě více zahřála, když oba týmy vyfasovaly po jedné žluté kartě: Michael Folorunsho z Bari a Mattia Aramu z Janova byli upozorněni v 50. minutě.

Ruben Botta z Bari si také připsal žlutou kartu v 57. minutě, ale pozornost brzy přešla nazpět na hru. O minutu později se Janov opět dostal do vedení díky skvělému výkonu Alberta Guðmundssona. Neustávaly ani taktické změny na hřišti, když Radu Drăguşin z Janova dostal žlutou kartu v 61. minutě. Bari reagovalo několika střídáními, Ruben Botta byl střídán v 71. minutě, Leonardo Benedetti v 72. minutě a Michael Folorunsho v 76. minutě.

Genoa odpověděla svými vlastními střídáními; v 76. minutě vstoupili do hry Stefano Sabelli, Filip Jagiełło a Mattia Aramu. Další střídání Bari provedlo v 77. minutě, kdy opustil hřiště Mattia Maita. Nezůstalo pouze u těchto změn, neboť Albert Guðmundsson a Kevin Strootman byli střídáni v 83. a 90+5. minutě.

V závěru zápasu, když se zdálo, že vše směřuje k vítězství Janova, se dramatický závěr ještě zdramatizoval. V nastaveném čase Nicola Bellomo a Valerio Di Cesare z Bari byli oba po zásluze potrestáni žlutými kartami.

Konečný hvizd zaznamenal stav, který odrazil bojovnost obou týmů. Zápas plný napětí, taktického souboje a emocionálních momentů skončil spravedlivou remízou, což zanechalo fanoušky obou stran se smíšenými pocity, avšak s uznáním pro hráče, kteří na hřišti nechali vše.