Crystal Palace FC vs. Fulham FC (26.12.2022)

26.12.2022 2022 0 : 1 0 : 3

20'' Crystal Palace James Tomkins Žlutá karta
31'' Fulham B. De Cordova-Reid Gól
34'' Crystal Palace Tyrick Mitchell Červená karta
57'' Crystal Palace James Tomkins Červená karta
57'' Crystal Palace James Tomkins Žlutá karta
60'' Crystal Palace E. Eze Střídání 1
67'' Crystal Palace N. Clyne Střídání 2
71'' Fulham T. Ream Gól
73'' Fulham Tim Ream ui.Goal confirmed
75'' Fulham João Palhinha Střídání 1
80'' Fulham A. Mitrović Gól
81'' Fulham Willian Střídání 2
81'' Fulham B. De Cordova-Reid Střídání 3
83'' Crystal Palace J. Schlupp Střídání 3
84'' Crystal Palace M. Olise Střídání 4
84'' Crystal Palace C. Doucouré Střídání 5
85'' Fulham Andreas Pereira Střídání 4
85'' Fulham A. Mitrović Střídání 5

V tradiční vánoční atmosféře se na den svátku svatého Štěpána odehrál napínavý fotbalový souboj mezi Crystal Palace FC a Fulham FC. Zápas, který se konal 26. prosince 2022, přinesl fanouškům několik klíčových momentů a ukázal, že i vánoční období může být na fotbalovém hřišti velmi intenzivní.

První polovina hry byla poměrně vyrovnaná až do 31. minuty, kdy Fulham otevřel skóre díky gólu B. De Cordova-Reida. Tento moment znamenal pro Fulham vedení 1:0. Crystal Palace se snažil odpovědět, ale jejich situace se zkomplikovala ve 34. minutě, kdy Tyrick Mitchell dostal červenou kartu a musel opustit hřiště.

Druhý poločas začal pro domácí tým ještě nepříznivěji, když James Tomkins obdržel ve 57. minutě druhou žlutou kartu, která se proměnila v červenou, a tak Crystal Palace pokračoval v zápase oslaben o dva hráče. Přesto se Crystal Palace nevzdával a provedl v 60. a 67. minutě první dvě střídání, kdy na hřiště přišli Eze a Clyne.

Zdálo se, že Fulham chce zúročit početní převahu, a to se mu povedlo v 71. minutě, kdy Tim Ream posunul svůj tým do dvoubrankového vedení. Jeho branka byla potvrzena o dvě minuty později. Fulham následně prováděl výměny hráčů, kdy Palhinha a Willian přišli na hřiště v 75. a 81. minutě společně s De Cordova-Reidem.

Závorec úspěchu pro Fulham připsal A. Mitrović, jehož gól v 80. minutě utvrdil výsledek zápasu na 3:0 ve prospěch Fulhamu. Krátce poté byl Mitrović vystřídán společně s Andreasem Pereirou.

Crystal Palace se pokusil o změnu herní dynamiky a v průběhu 83. a 84. minuty přivedl na hřiště nové síly - J. Schluppa, M. Oliseho a C. Doucourého. Nicméně Fulham dokázal udržet své vedení a zabezpečit si tak tři body z venkovního zápasu.

Celkově byl zápas dramatický nejen kvůli vyloučením a kartám, ale také díky determinaci obou týmů. Fulham však dokázal lépe využít vzniklé situace a odcestoval s cenným vítězstvím. Crystal Palace bude muset zanalyzovat svou disciplínu na hřišti, pokud chce v dalších zápasech Premier League dosahovat lepších výsledků.