Datum Sezóna Poločas Výsledek
13.11.2022 2022 0 : 1 1 : 1

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
-5'' Strasbourg Dimitri Liénard Žlutá karta
5'' Lorient T. Moffi Gól
22'' Strasbourg Jean-Eudes Aholou Žlutá karta
26'' Lorient Bonke Innocent Žlutá karta
42'' Strasbourg Adrien Thomasson Žlutá karta
46'' Strasbourg M. Le Marchand Střídání 1
64'' Strasbourg J. Aholou Střídání 2
72'' Strasbourg A. Thomasson Střídání 3
72'' Strasbourg R. Pierre-Gabriel Střídání 4
76'' Lorient J. Ponceau Střídání 1
83'' Strasbourg D. Liénard Střídání 5
85'' Strasbourg Jean-Ricner Bellegarde Žlutá karta
87'' Strasbourg H. Diallo Gól

V napínavém zápase Francouzské Ligue 1 se týmy RC Strasbourg Alsace a FC Lorient střetly na stadionu v Alsasku dne 13. listopadu 2022. Tento souboj, který sliboval intenzivní fotbalový zážitek, nezklamal a fanoušci obou táborů byli svědky dramatického odehrání.

Už před startem zápasu byla atmosféra plná očekávání. Strasbourgův hráč Dimitri Liénard obdržel žlutou kartu již při rozehřívání (-5 minuta), což naznačilo, že obě strany jsou odhodlané bojovat za každou cenu.

Hned v páté minutě se dočkali fanoušci Lorientu radosti, když Terem Moffi prostřelil obranu Strasbourgu a poslal míč do sítě. Tento rychlý úder dal Lorientu včasný náskok a energii do další hry.

Strasbourg se snažil odpovědět, ale průběh utkání komplikovaly další žluté karty. Jean-Eudes Aholou si v 22. minutě vysloužil kartu za zákrok zpoza, a Adrien Thomasson byl potrestán ve 42. minutě za faul.

Změny na straně Strasbourgu přišly v druhém poločase. V 46. minutě vstoupil do hry Maxime Le Marchand a Jean-Eudes Aholou byl vyměněn v 64. minutě. Ve snaze oživit hru a zvrátit vývoj trenér týmu provedl celkem pět střídání, s posledním z nich v 83. minutě, kdy Dimitri Liénard opustil hřiště.

Lorient si vedl v obranných aktivitách dobře až do pozdní fáze utkání, kdy se konečně dočkal Strasbourg vyrovnání. V 87. minutě Habib Diallo překonal brankáře hostů a srovnal skóre na 1-1, čímž zachránil svůj tým před prohrou.

Nakonec ani jedno mužstvo nedokázalo urvat vítězství a zápas skončil remízou 1-1, přičemž oba týmy si rozdělily body. Zápas se nesl ve znamení tvrdého boje, taktické disciplíny a momentů, kdy se zdálo, že každá strana může převzít kontrolu, avšak nakonec byly síly vyrovnané.