Datum Sezóna Poločas Výsledek
13.11.2022 2022 1 : 0 1 : 0

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
35'' Angers Amine Salama Gól zrušen
36'' Lille Tiago Djaló Gól
45'' Angers Pierrick Capelle Žlutá karta
62'' Lille Angel Gomes Žlutá karta
62'' Lille A. Gomes Střídání 1
65'' Lille José Fonte Žlutá karta
74'' Lille Carlos Baleba Červená karta
77'' Lille A. Ounas Střídání 2
84'' Angers N. Bentaleb Střídání 1
84'' Angers A. Salama Střídání 2
85'' Angers F. El Melali Střídání 3
87'' Lille J. David Střídání 3
87'' Lille R. Cabella Střídání 4
90'' + 4'' Lille Jonas Martin Žlutá karta

V neděli 13. listopadu 2022 se fotbalové týmy Lille OSC a Angers SCO střetly na zeleném pažitu v utkání plném dramatičnosti a emocí. Tato konfrontace přinesla momenty, které rozhodly o osudu obou mužstev, přičemž Lille dokázalo překonat svého soupeře, byť ne bez peripetií.

Začátek zápasu byl relativně klidný, s oběma týmy hledajícími svou příležitost udeřit. Tlak na obě branky narůstal, ale první klíčový okamžik přišel až ve 35. minutě, kdy hráč Angers Amine Salama poslal míč do sítě. Radost hostujícího týmu však byla ukončena rychle; tento gól byl po přezkoumání rozhodčími anulován.

Jen o chvíli později, v 36. minutě, přišlo odměna pro domácí fanoušky, když Tiago Djaló vystřelil a zaznamenal tak zásadní gól pro Lille OSC. Tohoto vedení se domácí hráči drželi pevně, avšak utkání pokračovalo v nervózním duchu, což potvrzuje i karetní statistika.

Krátce před přestávkou dostal žlutou kartu Pierrick Capelle z Angers, znamenající varování pro tým a příslib tuhého boje ve druhé půli. I po změně stran tempo neopadlo, a v 62. minutě byl za faul napomínán i Angel Gomes z Lille, který byl krátce poté vystřídán. Ani José Fonte a Jonas Martin se nevyhnuli žlutým kartám, a tak hra byla místy poznamenána taktickými fauly a tvrdými zákroky.

Hlavním bodem zlomu se stala 74. minuta, kdy Carlos Baleba z Lille obdržel červenou kartu a byl vyloučen ze hry, čímž domácí přišli o jednoho hráče na zbylou část zápasu. Navzdory této nevýhodě Lille dokázalo udržet své vedení díky pevné defenzivní práci a promyšleným střídáním na straně trenéra, jenž reagoval na vývoj situace.

Hostující Angers se snažilo využít přesilovku, a v 84. minutě provedlo sérii střídání, včetně Nabil Bentaleba a Farid El Melaliho, aby posílilo svůj útok. Tyto změny však nakonec nevedly k vyrovnání skóre.

I když závěr zápasu byl napjatý a tým Lille musel čelit náporu soupeře, dokázali si pohlídat vítězství. Po čtyřech minutách nastaveného času rozhodčí zapískal konec zápasu a Lille OSC mohlo slavit úspěšné zakončení tohoto klání s konečným stavem 1:0, přestože poslední minuty hráli v oslabení. Je to důkaz pevnosti a odhodlání domácího týmu, který si i přes nástrahy uchoval cenné tři body.