Datum Sezóna Poločas Výsledek
13.11.2022 2022 0 : 0 2 : 2

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
35'' Ajaccio Youssouf Koné Žlutá karta
37'' Nantes Ludovic Blas Žlutá karta
45'' + 1'' Nantes Jean-Charles Castelletto Žlutá karta
45'' + 1'' Ajaccio Riad Nouri Žlutá karta
51'' Ajaccio Oumar Gonzalez Žlutá karta
57'' Ajaccio Y. Belaïli Penalta
59'' Nantes E. Guessand Střídání 1
62'' Nantes Andrei Girotto Žlutá karta
66'' Ajaccio R. Hamouma Gól
70'' Nantes L. Blas Gól
72'' Ajaccio Y. Belaïli Střídání 1
72'' Ajaccio R. Hamouma Střídání 2
81'' Ajaccio M. El Idrissy Střídání 3
82'' Nantes Q. Merlin Střídání 2
82'' Nantes S. Corchia Střídání 3
88'' Nantes Chirivella Střídání 4
89'' Ajaccio R. Nouri Střídání 4
89'' Ajaccio M. Coutadeur Střídání 5
89'' Nantes M. Simon Gól
90'' Ajaccio Vincent Marchetti Žlutá karta

V nedělním zápase na francouzských trávnících se střetly týmy FC Nantes a AC Ajaccio, přičemž oba kluby ukázaly svůj bojovný duch a odhodlání. Utkání bylo plné emocí a dramatických okamžiků, a to dokonce i přes absenci gólů v první půli. Napětí na hřišti bylo cítit již od začátku, což dokazují čtyři žluté karty udělené hráčům obou týmů ještě před přestávkou, konkrétně Youssoufu Konému z Ajaccia a Ludovicu Blasovi, Jean-Charlesovi Castelletto a Riadu Nouri z Nantes.

Druhý poločas nabídl ještě větší vzrušení. V 51. minutě byla Ajacciému Oumarovi Gonzalezovi udělena žlutá karta, krátce poté následoval penaltový kop v podání Y. Belaïliho, který ale neskončil proměněním. Nantes reagovaly střídáním v 59. minutě, kdy do hry zasáhl E. Guessand. Atmosféra se stupňovala a v 62. minutě viděl žlutou kartu i Andrei Girotto z Nantes.

Ve 66. minutě se konečně dočkali otevření skóre zápasu, když R. Hamouma poslal Ajaccio do vedení. Nantes však odpovědělo rychle a už ve 70. minutě srovnal stav L. Blas. Následně se oba trenéři rozhodli pro změny – Y. Belaïli a R. Hamouma byli střídáni v 72. minutě, a Ajaccio přivedlo na hřiště nové síly.

Posledních deset minut zápasu bylo plných napětí a strategických tahů. Nantes prováděly další střídání v 81. a 82. minutě v naději, že přinesou obrat ve skóre. Ve 88. minutě přišla čtvrtá změna v týmu Nantes a Ajaccio odpovědělo dvěma střídáními v 89. minutě.

Vyrovnání přišlo až v samotném závěru zápasu, kdy v 89. minutě zaznamenal M. Simon za Nantes rozhodující gól, který stanovil konečný výsledek na 1:1. Stejně jako v první půli, i v závěrečných minutách viděl žlutou kartu hráč Ajaccia, tentokrát Vincent Marchetti.

Zápas tak skončil remízou, přičemž oba týmy si připsaly po bodu, a fanoušci byli svědky napínavého fotbalového střetnutí plného obratů a intenzivního boje až do posledních chvil.