AS Řím vs. Turín FC (13.11.2022)

13.11.2022 2022 0 : 0 1 : 1

25'' AS Roma Nicolò Zaniolo ui.Penalty cancelled
30'' Torino M. Vojvoda Střídání 1
46'' AS Roma C. Volpato Střídání 1
48'' Torino Alessandro Buongiorno Žlutá karta
52'' Torino A. Buongiorno Střídání 2
53'' AS Roma Mady Camara Žlutá karta
54'' AS Roma M. Camara Střídání 2
55'' Torino K. Linetty Gól
69'' AS Roma B. Cristante Střídání 3
70'' AS Roma T. Abraham Střídání 4
70'' AS Roma N. Zalewski Střídání 5
80'' Torino A. Sanabria Střídání 3
81'' Torino A. Miranchuk Střídání 4
86'' AS Roma Paulo Dybala Žlutá karta
89'' AS Roma Benjamin Tahirovic Žlutá karta
90'' + 5'' Torino Valentino Lazaro Žlutá karta
90'' + 4'' AS Roma N. Matić Gól

V napínavém nedělním utkání mezi AS Řím a Turínem FC se diváci dočkali vzrušujícího fotbalu až do samotného závěru. Římané vstoupili do zápasu s cílem upevnit si pozici v horní polovině tabulky, zatímco hosté z Turína přijeli s odhodláním ukázat svou sílu na půdě silného soupeře.

Drama začalo už ve 25. minutě, kdy byla po zásahu videorozhodčího zrušena penalta ve prospěch AS Říma. Nicolò Zaniolo se nachystal k exekuci pokutového kopu, ale nakonec neproměnil. Pět minut po tomto incidentu se uskutečnila první změna v sestavě hostů, kdy musel ze hřiště kvůli zranění M. Vojvoda.

Druhý poločas otevřela série rychlých změn. Už ve 46. minutě nastoupil do hry C. Volpato v dresu domácích, zatímco tvrdá hra Alessandra Buongiorna byla o dvě minuty později potrestána žlutou kartou. V 52. minutě musel Buongiorno opustit hřiště, což nahrávalo snaze AS Říma o vyrovnání. Další žlutá karta byla udělena Mady Camara z AS Říma v 53. minutě, který byl o minutu později střídán.

V 55. minutě se však radost z gólu dočkali hosté. K. Linetty poslal Torino do vedení krásnou ranou z hranice šestnáctky. Turínský tým držel vedení až do závěrečné fáze zápasu, kdy trenér AS Říma reagoval hromadnými změnami. B. Cristante, T. Abraham a N. Zalewski přišli na hřiště v 69. a 70. minutě, aby posílili útok domácích.

Přestože AS Řím intenzivně hledal cestu k vyrovnání, obrana Turína dlouho odolávala. Na hřišti se objevili i A. Sanabria a A. Miranchuk za hostující tým, ale výsledek se neměnil až do 86. minuty, kdy Paulo Dybala obdržel žlutou kartu, a brzy poté stejný osud potkal i Benjamina Tahirovica.

Drama vyvrcholilo v nastaveném čase, kdy po dlouhém tlaku a sérii útočných akcí dlouhou hlavičkou vyrovnal N. Matić. Jako odpověď Valentino Lazaro z Torina obdržel v 90+5. minutě žlutou kartu, ale na skóre to už nic nezměnilo.

Zápas tak skončil smírně 1:1 a oba týmy si rozdělily body. AS Řím mohl být šťastnější za bod získaný v posledních chvílích, zatímco Turín určitě lituje neproměněných šancí na to, aby si odvezl všechny tři body.