AS Monaco FC vs. Olympique de Marseille (13.11.2022)

13.11.2022 2022 1 : 1 2 : 3

35'' Marseille A. Sánchez Gól
45'' Monaco W. Ben Yedder Penalta
62'' Marseille A. Harit Střídání 1
72'' Monaco K. Volland Gól
73'' Marseille J. Clauss Střídání 2
73'' Marseille M. Guendouzi Střídání 3
78'' Marseille Alexis Sánchez Žlutá karta
78'' Monaco W. Ben Yedder Střídání 1
82'' Monaco Breel Embolo Žlutá karta
82'' Marseille V. Rongier Střídání 4
83'' Marseille J. Veretout Gól
83'' Marseille S. Gigot Střídání 5
85'' Monaco Axel Disasi Žlutá karta
90'' + 5'' Monaco K. Volland Střídání 2
90'' + 5'' Monaco K. Diatta Střídání 3
90'' + 5'' Monaco Youssouf Fofana Žlutá karta
90'' + 8'' Marseille S. Kolašinac Gól

V neděli dne 13. listopadu 2022 se oči fotbalových fanoušků upíraly na střetnutí mezi AS Monaco a Olympique de Marseille, dvěma velmocemi francouzské Ligue 1. Zápas byl plný emocí a nechybělo ani drama, když se oba týmy snažily ovládnout hřiště a nasbírat cenné body.

Tým Marseille se dostal do vedení v 35. minutě po skvěle zvládnuté akci, kterou zakončil chileský útočník Alexis Sánchez střelou do sítě, čímž dal svému týmu naději na vítězství. Avšak AS Monaco dokázalo odpovědět krátce před koncem prvního poločasu, kdy kapitán týmu Wissam Ben Yedder proměnil penaltu ve 45. minutě a vyrovnal skóre na 1-1.

Druhý poločas přinesl další strategické změny, zejména když Marseille posílilo své řady střídáním Amineho Harita v 62. minutě. Monaco se ujalo vedení gólem Kevina Volland v 72. minutě, ale jejich radost netrvala dlouho, protože Jordan Veretout za Marseille poslal balón do sítě v 83. minutě, což znamenalo opětovné vyrovnání na 2-2.

Kartami pokryté minuty zápasu svědčily o vysoké intensitě duelu. Alexis Sánchez byl napomenut žlutou kartou v 78. minutě, což znamenalo pozornost rozhodčích na jeho tvrdý styl hry. Breel Embolo z Monaca a Axel Disasi také obdrželi žluté karty za své fauly, což částečně odrazilo rostoucí napětí na hřišti.

Tréninkové šachy pokračovaly, když oba týmy provedly další změny v sestavách, AS Monaco zavedlo několik nových hráčů v 90+5. minutě, aby posílilo svou obranu a střed hřiště. Tento tah však nakonec nestačil na obránce Seada Kolašinace z Marseille, který v nastaveném čase zasadil Monaco poslední úder svým vítězným gólem, určujícím konečný výsledek 3-2 pro Marseille.

Celkově byl zápas napínavým svátkem fotbalu, s dramatickými momenty, které připoutaly diváky až do posledních vteřin. Remíza 2-2 ukázala, že oba týmy mají bojovnost a schopnost překonat obtíže, ačkoliv každý z nich si zřejmě přál tři body.