West Ham United FC vs. Leicester City FC (12.11.2022)

12.11.2022 2022 0 : 1 0 : 2

8'' Leicester J. Maddison Gól
15'' West Ham K. Zouma Střídání 1
25'' Leicester J. Maddison Střídání 1
39'' Leicester Patson Daka Penalta potvrzena
40'' West Ham Craig Dawson Žlutá karta
55'' Leicester Y. Tielemans Střídání 2
60'' West Ham Lucas Paquetá Žlutá karta
62'' Leicester Wilfred Ndidi Žlutá karta
68'' Leicester K. Dewsbury-Hall Střídání 3
69'' Leicester P. Daka Střídání 4
69'' Leicester B. Soumaré Střídání 5
75'' West Ham T. Souček Střídání 2
78'' Leicester H. Barnes Gól
85'' West Ham Gianluca Scamacca Žlutá karta

V sobotním zápase Premier League se na stadionu West Ham United střetly dva ambiciózní týmy. Leicester City FC přijel do Londýna s cílem upevnit si pozice v horní části tabulky, zatímco domácí West Ham měl v plánu ukázat svůj bojovný duch a získat cenné body.

Už v 8. minutě otevřel skóre zápasu hráč Leicesteru James Maddison, když svým klidným zakončením překonal brankáře West Hamu a poslal tak svůj tým do vedení. Tento brzký gól narušil plány domácích, kteří se snažili okamžitě odpovědět. Zápas získával na tempu, ale situaci pro West Ham komplikovalo zranění Kurta Zoumy, kterého museli v 15. minutě nahradit střídající hráč.

Leicester poté provedl první změnu, když se v 25. minutě zranil právě střelec úvodního gólu Maddison a byl vystřídán. Tento moment přinesl trochu rozruchu a další šanci domácím, nicméně pojistku výsledku zařídil Patson Daka, když v 39. minutě proměnil penaltu po faulu, který vyvolal v ulicích mnoho diskusí. Craig Dawson byl za tento zákrok oceněn žlutou kartou.

Ve druhém poločase se oba týmy snažily ovládat střed hřiště a vytvořit si další šance. Leicester si však hlídal své dvougólové vedení, což jim umožňovalo hrát s menším tlakem, zatímco West Ham se snažil zintenzivnit svůj útok a nějak snížit náskok. Za zlepšený výkon bylo oceněno několik žlutých karet, včetně té pro Lucase Paquetá ve 60. minutě a Wilfreda Ndidiho o dvě minuty později.

V 68. minutě Leicester udělal třetí střídání, přivedl na hřiště Dewsbury-Halla, a o minutu později ho následovali P. Daka a B. Soumaré, což bylo páté a poslední střídání pro hostující tým. West Ham zareagoval střídáním v 75. minutě, přičemž na hřiště přišel T. Souček.

Napětí vzrostlo, když Harvey Barnes ve 78. minutě zaznamenal třetí gól pro Leicester a ještě více utvrzoval jejich vedení. West Ham se sice snažil vrátit se zpět do hry, ale jejich snahy byly marné a frustrace vyústila v žlutou kartu pro Gianlucu Scammaccu v 85. minutě.

Přes velkou snahu domácího týmu se skóre již nezměnilo, a tak Leicester City odchází z Londýna s plným počtem bodů po výhře a skvělém týmovém výkonu, zatímco West Ham bude muset své chyby analyzovat a pokusit se zlepšit v nadcházejících zápasech.