Werder Brémy vs. RB Lipsko (12.11.2022)

12.11.2022 2022 0 : 1 1 : 2

13'' RB Leipzig André Silva Gól
21'' RB Leipzig Amadou Haidara Žlutá karta
55'' RB Leipzig Emil Forsberg Žlutá karta
56'' Werder Bremen C. Groß Gól
70'' RB Leipzig X. Schlager Gól
72'' Werder Bremen C. Groß Střídání 1
72'' Werder Bremen L. Bittencourt Střídání 2
72'' RB Leipzig E. Forsberg Střídání 1
77'' RB Leipzig A. Haidara Střídání 2
80'' Werder Bremen A. Pieper Střídání 3
81'' Werder Bremen Niklas Stark Žlutá karta
83'' RB Leipzig André Silva Střídání 3
83'' RB Leipzig D. Szoboszlai Střídání 4
86'' Werder Bremen R. Schmid Střídání 4
86'' Werder Bremen A. Jung Střídání 5

Fotbalový zápas mezi Werderem Brémy a RB Lipsko, který se odehrál 12. listopadu 2022, přinesl divákům napínavé momenty a vyvrcholil vítězstvím hostujícího týmu. Zápas začal rychle s RB Lipskem ovládajícím míč a vytvářejícím tlak, což se jim vyplatilo už ve 13. minutě, kdy André Silva otevřel skóre a dal tak svému týmu vedení.

Werder Brémy se snažil reagovat, ale tlak na jejich obranu pokračoval. Situace se mírně zamotala pro RB Lipsko v 21. minutě, kdy Amadou Haidara viděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok. Obě strany se snažily prosadit svou hru, ale další zádrhel přišel pro hosty v 55. minutě, kdy i Emil Forsberg obdržel žlutou kartu.

Hra byla vyrovnaná až do druhého poločasu, kdy se ve 56. minutě podařilo C. Großovi vstřelit vyrovnávací gól pro Werder Brémy, čímž znovu rozdmýchali naděje domácích fanoušků. Vzápětí však Xaver Schlager vrátil vedení zpět do rukou Lipska svým gólem v 70. minutě.

Následovala série střídání na obou stranách; C. Groß byl vystřídán ve 72. minutě, stejně jako L. Bittencourt v týmu Werderu Brémy, zatímco Emil Forsberg byl stažen z hry v týmu RB Lipsko. Tempo hry pokračovalo s dalšími změnami, včetně A. Haidary a D. Szoboszlaiho v dresu Lipska a několika střídáních Werderu Brémy, včetně A. Piepera v 80. minutě.

Téhož dne byl Niklas Stark ze strany Werderu Brémy v 81. minutě napomínán žlutou kartou. Poslední střídání přišlo v 86. minutě, kdy R. Schmid a A. Jung přišli na hřiště za Werder Brémy, ale ani tyto změny nedokázaly zvrátit osud zápasu.

S písknutím konečného hvizdu si RB Lipsko odneslo tři body ze stadionu Werderu Brémy, zatímco domácí tým musel reflektovat na promarněné šance a hledat cestu ke zlepšení pro budoucí utkání.