UC Sampdoria vs. US Lecce (12.11.2022)

12.11.2022 2022 0 : 1 0 : 2

33'' Sampdoria Bruno Amione Žlutá karta
36'' Sampdoria Filip Đuričić Žlutá karta
44'' Lecce Samuel Umtiti Žlutá karta
45'' + 1'' Lecce L. Colombo Gól
46'' Sampdoria Gonzalo Villar Střídání 1
46'' Sampdoria B. Bereszyński Střídání 2
55'' Sampdoria D. Montevago Střídání 3
56'' Sampdoria F. Đuričić Střídání 4
57'' Lecce Joan González Žlutá karta
71'' Lecce Gabriel Strefezza Střídání 1
71'' Lecce A. Blin Střídání 2
72'' Lecce M. Pongračić Střídání 3
77'' Lecce F. Di Francesco Střídání 4
81'' Sampdoria J. Murillo Střídání 5
83'' Lecce L. Colombo Střídání 5
83'' Lecce L. Banda Gól
87'' Lecce Kristoffer Askildsen Žlutá karta

Dne 12. listopadu 2022 se konal napínavý fotbalový zápas mezi UC Sampdoria a US Lecce, který odstartoval bez branek, ale ne bez emocí. První polovina utkání byla svědkem řady napomenutí hráčů obou týmů: Bruno Amione a Filip Đuričić ze Sampdorie obdrželi žluté karty v 33. a 36. minutě, zatímco Samuel Umtiti z Lecce dostal žlutou kartu krátce před přestávkou v 44. minutě.

Přes přetrvávající napětí se Lecce podařilo prolomit obranu protivníka v samotném závěru první půle, kdy v nastaveném čase prvního poločasu, ve 45+1. minutě, L. Colombo poslal míč do sítě a dal Lecce vedení 1:0.

Sampdoria zahájila druhou půli sérií střídání v naději obrátit výsledek ve svůj prospěch, přičemž Gonzalo Villar a B. Bereszyński přicházeli na hřiště hned na začátku druhé poloviny hry. Další změny přišly brzy s D. Montevago a F. Đuričićem v 55. a 56. minutě. Ačkoli se snaha o obrat zdála být strategická, Lecce si udrželo kontrolu nad hrou.

Joan González z Lecce byl napomínán žlutou kartou v 57. minutě, což naznačovalo, že utkání bude nadále plné soubojů. Následovaly další střídání u týmu Lecce v 71. minutě, kdy Gabriel Strefezza a A. Blin přišli na hřiště a v 72. minutě následovaní M. Pongračićem.

Zápas se zdál být otevřený až do 77. minuty, kdy do akce zasáhl F. Di Francesco, čímž dokončil čtveřici střídání pro Lecce. Sampdoria poté provedla své poslední střídání ve 81. minutě s J. Murillo.

Obrat však nedošel, a to i přesto, že Lecce si jako poslední střídání vybralo L. Colombo ve 83. minutě. Místo toho dal Lecce druhý gól zásluhou L. Bandy krátce po střídání. Tento moment znásobil frustraci Sampdorie a vynesl Lecce komfortní vedení 2:0.

Kristoffer Askildsen z Lecce obdržel žlutou kartu v 87. minutě, ale to již bylo pro zápas víceméně irelevantní. Lecce si odneslo tři body díky týmové práci a dvěma klíčovým momentům, které rozhodly o výsledku zápasu. Sampdoria tak musela vyrovnat se ztrátou a zamyslet se nad svým výkonem a disciplínou na hřišti.