Datum Sezóna Poločas Výsledek
12.11.2022 2022 1 : 1 1 : 2

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
12'' VfL Wolfsburg Omar Marmoush Střídání 1
14'' VfL Wolfsburg Sebastiaan Bornauw Žlutá karta
42'' 1899 Hoffenheim C. Baumgartner Gól
45'' + 4'' VfL Wolfsburg O. Kabak Vlastní gól
49'' VfL Wolfsburg Kilian Fischer Žlutá karta
55'' VfL Wolfsburg Micky van de Ven Žlutá karta
56'' VfL Wolfsburg R. Baku Gól
65'' VfL Wolfsburg J. Kamiński Střídání 2
65'' VfL Wolfsburg Y. Gerhardt Střídání 3
73'' 1899 Hoffenheim G. Rutter Střídání 1
74'' 1899 Hoffenheim A. Kramarić Střídání 2
82'' 1899 Hoffenheim R. Skov Střídání 3
89'' VfL Wolfsburg K. Fischer Střídání 4
90'' + 3'' 1899 Hoffenheim D. Geiger Střídání 4
90'' VfL Wolfsburg F. Nmecha Střídání 5

Bundesliga přinesla další napínavý zápas, když se 12. listopadu 2022 střetly týmy TSG 1899 Hoffenheim a VfL Wolfsburg. Duel sliboval vyrovnanou partii, ale domácí Hoffenheim ukázal větší hlad po vítězství.

Zápas začal poměrně svižně, ale první významnější okamžik přišel až ve 12. minutě, kdy Wolfsburg provedl první střídání a Omar Marmoush nahradil zraněného spoluhráče. To bylo jenom začátkem jejich problémů, jelikož o dvě minuty později obdržel Sebastiaan Bornauw žlutou kartu za tvrdý zákrok.

První gól padl v 42. minutě, když C. Baumgartner dokázal prostřelit golmana Wolfsburgu a dostal Hoffenheim do vedení. Situace se pro hosty ještě více zkomplikovala těsně před koncem prvního poločasu, kdy O. Kabak nešťastně skóroval do vlastní sítě v nastaveném čase, což posunulo Hoffenheim do dvoubrankového vedení.

Druhý poločas přinesl pokus o změnu průběhu hry. Wolfsburg se snažil vrátit zpět do zápasu a v 49. minutě si Kilian Fischer připsal žlutou kartu. Nicméně, Micky van de Ven následoval s další žlutou kartou v 55. minutě.

O chvíli později přišel záblesk naděje pro Wolfsburg, když v 56. minutě R. Baku vstřelil snižující branku, která dala jeho týmu šanci na obrat. Wolfsburg pokračoval ve změnách snažících se otočit nepříznivý stav, když J. Kamiński a Y. Gerhardt přišli na hřiště v 65. minutě jako dvojité střídání.

Hoffenheim na to reagoval svými střídáními: G. Rutter a A. Kramarić přišli posílit tým v 73. a 74. minutě. Další taktické posuny přišly v 82. minutě, kdy R. Skov zamíchal sestavou Hoffenheimu.

Wolfsburg učinil další střídání v 89. minutě, kdy K. Fischer přišel do hry. Poslední minute zápasu se nesly ve znamení dalšího střídání Wolfsburgu, když F. Nmecha vstoupil na hřiště začátkem nastaveného času. Hoffenheim zakončil svoje střídání v posledních sekundách, kdy D. Geiger přišel posílit střed pole.

V konečném součtu se ukázala síla domácího Hoffenheimu, který si odnesl tři body za výhru nad Wolfsburgem. Utkání sice nabídlo několik šancí na změnu skóre ze strany hostů, ale nakonec se Hoffenheim radoval z vítězství.