Tottenham Hotspur FC vs. Leeds United FC (12.11.2022)

12.11.2022 2022 1 : 2 4 : 3

10'' Leeds C. Summerville Gól
25'' Tottenham H. Kane Gól
43'' Leeds Rodrigo Gól
46'' Leeds W. Gnonto Střídání 1
49'' Leeds Marc Roca Žlutá karta
51'' Tottenham B. Davies Gól
57'' Tottenham Rodrigo Bentancur Žlutá karta
57'' Tottenham Emerson Střídání 1
57'' Tottenham C. Lenglet Střídání 2
69'' Tottenham Richarlison Střídání 3
71'' Leeds Tyler Adams Žlutá karta
76'' Leeds Rodrigo Gól
79'' Leeds Marc Roca Střídání 2
81'' Tottenham R. Bentancur Gól
83'' Tottenham R. Bentancur Gól
87'' Leeds Tyler Adams Červená karta
87'' Leeds Tyler Adams Žlutá karta
89'' Leeds Rodrigo Střídání 3
89'' Leeds R. Kristensen Střídání 4
90'' Tottenham D. Kulusevski Střídání 4

Zápas mezi Tottenham Hotspur FC a Leeds United FC, který se odehrál 12. listopadu 2022, byl skutečnou fotbalovou jízdou plnou obratů. Počet gólů v utkání hovoří sám za sebe o jeho dynamice a napětí.

Leeds United rychle otevřel skóre již v 10. minutě zásluhou Crysencio Summerville, který záznamenal úvodní branku utkání. Tento momentální náskok však nebyl dlouhodobý, protože ve 25. minutě se přesnou střelou prezentoval útočník Tottenhamu Harry Kane, čímž vyrovnal na 1:1.

Dramatické chvíle přinesl konec první poloviny hry, kdy Rodrigo posunul Leeds opět do vedení trefou v 43. minutě. Nicméně po změně stran a krátce po začátku druhého poločasu se Spurs chopili iniciativy, což se odrazilo i na výsledkové tabuli. Ben Davies dokázal v 51. minutě vyrovnat na 2:2.

Napětí vzrostlo, když Rodrigo Bentancur obdržel žlutou kartu v 57. minutě, stejně jako Tyler Adams z Leedsu, který byl napomínán v 71. minutě. Mezitím Tottenham provedl několik strategických změn – Emerson a Clement Lenglet přišli na hrací plochu, zatímco Richarlison nastoupil později v 69. minutě.

Rodrigo však znovu ukázal své gólové schopnosti a v 76. minutě poslal Leeds do třetího vedení v zápase. Ale právě když se zdálo, že Leeds si odnese všechny tři body, vrhl se Bentancur do role hrdiny pro Spurs. Jeho dvě rychlé branky v 81. a 83. minutě převrátily zápas v neprospěch hostujícího týmu.

Poslední minuty zápasu byly výjimečně dramatické, když Tyler Adams obdržel nejprve druhou žlutou a poté červenou kartu za nedovolený zákrok, což Leeds připravilo o jednoho hráče na zbylých několik minut utkání.

Leeds se snažil situaci stabilizovat střídáním Rodriga a Rasmuse Kristensena, zatímco Dejan Kulusevski přicházel na hřiště jako čerstvá posila pro Tottenham v poslední minutě. Hra nabrala na intenzitě, ale žádné další změny ve skóre se již nekonaly.

Tottenham se tak podařilo zvítězit v tomto elektrizujícím souboji s konečným výsledkem, který odrazil jejich schopnost otočit nepříznivé situace a vybojovat cenné tři body na domácím stadionu.