Stade Rennais FC vs. Toulouse FC (12.11.2022)

12.11.2022 2022 1 : 0 2 : 1

25'' Rennes B. Bourigeaud Gól
35'' Toulouse K. Keben Střídání 1
46'' Toulouse Z. Aboukhlal Střídání 2
55'' Toulouse T. Dallinga Gól
58'' Rennes A. Kalimuendo Gól
60'' Toulouse Rafael Ratão Střídání 3
74'' Rennes A. Kalimuendo Střídání 1
74'' Rennes L. Majer Střídání 2
74'' Toulouse T. Dallinga Střídání 4
80'' Rennes L. Ugochukwu Střídání 3

Stade Rennais FC přivítalo na svém domácím hřišti tým Toulouse FC v zápase, který se odehrál 12. listopadu 2022. Duel mezi oběma týmy nabídl divákům napínavé momenty a dokázal potěšit fanoušky efektivním fotbalem. Utkání začalo vyrovnaně, ale domácí Rennes nakonec dokázali zvítězit díky kvalitním výkonům svých klíčových hráčů.

V 25. minutě se prosadil Benjamin Bourigeaud, který skvělým způsobem otevřel skóre zápasu a dostal Rennes do vedení svým "Normal Goal". Nicméně, hostující Toulouse nepřestávalo bojovat a snažilo se najít cestu k obratu výsledku. V 35. minutě trenér Toulouse reagoval na vývoj hry a provedl první střídání, když poslal na hřiště K. Kebena.

Změny v sestavě pokračovaly po přestávce, kdy Toulouse hned v 46. minutě realizovalo druhé střídání, posílající do hry Z. Aboukhlala. To se ukázalo jako dobrý tah, protože v 55. minutě se týmu podařilo srovnat stav utkání díky gólu Thijsa Dallingy.

Jen tři minuty poté, co Toulouse oslavilo vyrovnání, znovu udeřilo Rennes. Tento čas byl to mladý talent Arnaud Kalimuendo, jenž vrátil svému týmu náskok ve 58. minutě. Následně se v 60. minutě Toulouse rozhodlo pro třetí střídání, kdy na hřiště přišel Rafael Ratão.

Po sérii střídání na obou stranách, kdy Rennes přivedlo do hry L. Majera a L. Ugochukwu a Toulouse odpovědělo čtvrtým střídáním Dallingy, si Rennes udrželo své vedení a dotáhlo zápas do vítězného konce.

Celkově Rennes ukázalo silný výkon a dokázalo efektivně využít své šance, čímž si zajistilo tři body pro svou tabulku v této sezóně francouzské Ligue 1. Své pozice v sestavě potvrdili klíčoví hráči jako Bourigeaud a Kalimuendo a přispěli tak k dalšímu úspěšnému vystoupení svého týmu.

Stade Rennais FC

Přezdíváni jsou jako Les Rouges et Noirs (červenočerní). Červená a černá tak jsou také pro ně typickými klubovými barvami. Doma hrají na stadionu Roazhon Park, který má po rekonstrukci a rozšíření z roku 2004 kapacitu 29 778 míst k sezení. Když hrál 7. března Rennes s Arsenalem osmifinále Evropské ligy, padl zde návštěvnický rekord 30 519 lidí.

Podrobný profil Stade Rennais FC

Toulouse FC

Le Téfécé, Les Pitchouns nebo Les Violets (filaky). To všechno jsou přezdívky tohoto fotbalového klubu. Ta poslední nám také napoví, že klubovou barvou je fialová. Na dresech ji najdete v kombinaci s bílou (domácí dresy) nebo s černou (venkovní dresy). Stadium de Tolouse je jejich svatostánkem a pojme po všech renovacích aktuálně 33 150 fanoušků.