RC Lens vs. Clermont Foot (12.11.2022)

12.11.2022 2022 0 : 1 2 : 1

39'' Clermont Foot S. Abdul Samed Vlastní gól
42'' Clermont Foot Grejohn Kyei Žlutá karta
45'' + 1'' Clermont Foot Johan Gastien Žlutá karta
60'' Lens W. Saïd Gól
64'' Lens W. Saïd Střídání 1
65'' Lens Salis Abdul Samed Žlutá karta
67'' Clermont Foot G. Kyei Střídání 1
68'' Clermont Foot E. Rashani Střídání 2
68'' Lens S. Fofana Gól
74'' Lens David Costa Střídání 2
75'' Clermont Foot S. Khaoui Střídání 3
85'' Clermont Foot Komnen Andrić Žlutá karta
86'' Clermont Foot Y. Magnin Střídání 4
86'' Clermont Foot J. Gastien Střídání 5
89'' Lens F. Sotoca Střídání 3
90'' Lens D. Machado Střídání 4

Ve vzrušujícím střetnutí Francouzské Ligue 1 se ve dne 12. listopadu 2022 RC Lens a Clermont Foot utkali v zápase, který nabídl divákům několik klíčových momentů. První poločas probíhal bez branek, ale hra byla vyrovnaná až do 39. minuty, kdy nastala chyba ze strany Clermont Foot. Salis Abdul Samed nešťastně překonal vlastního brankáře, což posunulo Lens do vedení díky vlastnímu gólu.

Tlak na hráče Clermontu se zvýšil a situaci zhoršovaly další incidenty. Jen tři minuty po vlastním gólu, ve 42. minutě, obdržel Grejohn Kyei žlutou kartu. Těsně před přestávkou, v nastaveném čase prvního poločasu, viděl žlutou kartu také Johan Gastien, což naznačovalo frustraci v řadách Clermontu.

Ve druhém poločasu se Lens chopilo iniciativy. Ve 60. minutě W. Saïd rozvlnil síť soupeře a zaznamenal gól pro Lens, který utvrzoval jejich nadvládu ve hře. Saïd pak byl vzápětí, ve 64. minutě, vystřídán podle taktických pokynů trenéra. Lens pokračovalo v dominanci a ve 68. minutě zvýšilo své vedení gólem S. Fofana. Clermont Foot reagoval sérií střídání v pokusu oživit hru; G. Kyei a E. Rashani byli nahrazeni v 67. a 68. minutě. Následovala další střídání obou týmů, kdy Lens vneslo novou krev díky Davidu Costa ve 74. minutě a později F. Sotoca a D. Machado ve 89. a 90. minutě.

Clermont se snažil odpovědět a provedlo další tři střídání, přičemž S. Khaoui přišel do hry v 75. minutě, zatímco Y. Magnin a J. Gastien byli střídáni v 86. minutě. Napětí mezi hráči Clermontu dále stoupalo, což bylo patrné po žluté kartě udělené Komnenu Andrićovi v 85. minutě.

Nakonec se RC Lens radovalo z vítězství, zatímco Clermont Foot odcházelo s pocitem zklamání. Tento zápas ukázal význam taktických změn a schopnosti týmu využít příležitosti, ale také to, jak jediná chyba může změnit celý průběh hry. RC Lens si tak upevnilo svou pozici v tabulce, zatímco Clermont bude muset analyzovat své chyby a hledat cesty k zlepšení.