Hertha BSC vs. FC Köln (12.11.2022)

12.11.2022 2022 1 : 0 2 : 0

9'' Hertha Berlin W. Kanga Gól
24'' Hertha Berlin M. Plattenhardt Střídání 1
50'' FC Koln B. Schmitz Střídání 1
54'' Hertha Berlin M. Richter Gól
56'' FC Koln S. Adamyan Střídání 2
56'' FC Koln O. Duda Střídání 3
62'' Hertha Berlin Agustín Rogel Žlutá karta
62'' Hertha Berlin Marc-Oliver Kempf Žlutá karta
66'' Hertha Berlin Dodi Lukebakio Žlutá karta
69'' Hertha Berlin D. Lukébakio Střídání 2
70'' FC Koln E. Martel Střídání 4
73'' FC Koln Ellyes Skhiri Žlutá karta
84'' Hertha Berlin W. Kanga Střídání 3
84'' Hertha Berlin M. Richter Střídání 4
84'' Hertha Berlin J. Boëtius Střídání 5

V sobotním utkání na domácím stadionu Hertha BSC přivítala tým FC Köln a odnáší si cenné tři body po výhře 2:0. Zápas začal silně pro Herthu, když již v 9. minutě otevřel skóre W. Kanga a poslal Berlíňany do vedení. Rychlý gól dal jasně najevo ambice domácího týmu ovládnout hru.

První změna v sestavě přišla na straně Herthy v 24. minutě, kdy byl kvůli zranění nahrazen M. Plattenhardt. FC Köln reagovala svou první střídáním hned po poločasové přestávce, ve 50. minutě šel na hřiště B. Schmitz.

Hertha pak zvýšila tlak a v 54. minutě se prosadil M. Richter, čímž posunul skóre na 2:0. To dodalo Herthě další důvěru a ukázalo se, že Berlínští dnes budou tvrdým soupeřem.

FC Köln poté provedl další dvě substituce najednou v 56. minutě, když trenér sáhl po S. Adamyanovi a O. Dudovi, aby přinesl novou energii na hrací plochu. Hertha však odpověděla pevnou obranou a zápas začal být emocionálnější, což je patrné na žlutých kartách udělených Agustínu Rogelovi a Marc-Oliveru Kempfovi v 62. minutě a Dodi Lukebakiovi v 66. minutě.

Domišléní dalších změn přišlo od Herthy v 69. minutě, kdy opustil hřiště Dodi Lukebakio. FC Köln zareagovala čtvrtou střídáním v 70. minutě, která měla za úkol proklouznout obranou Herthy, ale i přesto domácí drželi svoje vedení. Ellyes Skhiri z Kölnu dostal žlutou kartu v 73. minutě, což pouze zvýraznilo frustraci hostujícího týmu.

V závěrečných fázích utkání udělala Hertha tři substutice najednou v 84. minutě, aby osvěžila sestavu a udržela energetický přístup až do konce zápasu.

Hertha BSC ukázala pevnou hru jak v obranné, tak v útočné fázi, čímž si zajistila výhru a důležité body do tabulky Bundesligy. Tato výhra posiluje morálku týmu a fanoušci mohou být spokojeni s výkonem svého týmu. Naopak FC Köln odchází s prázdnou a bude muset najít způsob, jak se vrátit zpět na vítěznou vlnu.