Datum Sezóna Poločas Výsledek
12.11.2022 2022 0 : 1 0 : 2

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
38'' Bayern Munich S. Gnabry Gól
52'' Bayern Munich E. Choupo-Moting Gól
59'' FC Schalke 04 K. Karaman Střídání 1
60'' Bayern Munich L. Sané Střídání 1
65'' FC Schalke 04 T. Mohr Střídání 2
66'' FC Schalke 04 M. Bülter Střídání 3
72'' Bayern Munich L. Hernández Střídání 2
72'' Bayern Munich L. Goretzka Střídání 3
75'' FC Schalke 04 D. Drexler Střídání 4
75'' FC Schalke 04 C. Brunner Střídání 5
79'' Bayern Munich J. Musiala Střídání 4
80'' Bayern Munich K. Coman Střídání 5

V sobotním zápase německé Bundesligy se střetla mužstva FC Schalke 04 a FC Bayern Mnichov. Tento souboj skončil vítězstvím Bavorů, kteří dokázali již v prvním poločase převzít kontrolu nad hrou.

Bayern Mnichov otevřel skóre ve 38. minutě, kdy se po hezké kombinační akci ujali vedení díky Serge Gnabrymu, který prostřelil brankáře domácích a poslal svůj tým do vedení. Toto vstřelený gól ukázal na technickou převahu a taktickou připravenost Mnichovanů.

Druhý poločas pak začal podobně dynamicky jako první. Rychle po jeho zahájení, v 52. minutě, rozšířil náskok Bayernu Eric Maxim Choupo-Moting, který se prosadil střelou a zaznamenal tak druhý gól pro hostující tým.

Schalke se pokusilo změnit stav utkání sérií střídání, kdy v 59. minutě přišel na hřiště Kenan Karaman, v 65. minutě byl na řadě Timo Mohr a o minutu později Marcin Bülter. S přibývajícím časem dorazili na plac také Dominick Drexler a Cedric Brunner, kteří vstoupili do hry v 75. minutě jako čtvrtý a pátý hráč ze střídačky.

Bayern však také reagoval střídáním. Lucas Hernández a Leon Goretzka přišli posílit tým v 72. minutě, následováni mladíkem Jamalem Musialou a Kingsleyem Comanem v 79. a 80. minutě, aby udrželi vysoké tempo a zaměstnali obranu Schalke až do konce zápasu.

Po závěrečném hvizdu mohli být hráči Bayernu spokojeni se zaslouženými třemi body, zatímco Schalke muselo uznanlivě přiznat, že soupeř byl tentokrát nad jejich síly. Bayern Mnichov tak potvrdil svoji roli favorita utkání a upevnil si pozici v horní části tabulky.

FC Schalke 04

Celý název tohoto klubu je Fußballclub Gelsenkirchen-Schalke 04 e. V. a přezdíván je Die Königsblauen a Die Knappen. Klubovými barvami je modrá a bílá. Domovským stadionem je Arena AufSchalke, aktuálně ze sponzorských důvodů známá jako Ventils-Arena. Jedná se o moderní halu otevřenou v roce 2001, která má kapacitu 62 271 míst pro ligové zápasy.

Podrobný profil FC Schalke 04

FC Bayern Mnichov

Tento nejúspěšnější německý klub má přezdívky jako FCB, Die Roten, Stern des Südens nebo FC Hollywood. Týmovými barvami jsou červená a bílá, přičemž ve znaku se objevuje také motiv bavorské vlajky. Klub hraje domácí zápasy ve svatostánku Allianz Arena. Ten pojme pro ligové zápasy na 75 000 lidí, pro mezinárodní pak o pět tisíc méně. Je to druhý největší fotbalový stadion v Německu. Jedná se o moderní halu z roku 2005, a od té doby zde také Bayern Mnichov hraje svá utkání.