Bayer 04 Leverkusen vs. VfB Stuttgart (12.11.2022)

12.11.2022 2022 1 : 0 2 : 0

30'' Bayer Leverkusen M. Diaby Gól
39'' VfB Stuttgart Dan-Axel Zagadou Žlutá karta
59'' Bayer Leverkusen A. Adli Střídání 1
61'' VfB Stuttgart Chris Führich Žlutá karta
65'' VfB Stuttgart Tiago Tomás Žlutá karta
66'' VfB Stuttgart Tiago Tomás Střídání 1
67'' VfB Stuttgart J. Vagnoman Střídání 2
69'' Bayer Leverkusen Nadiem Amiri Žlutá karta
82'' Bayer Leverkusen J. Tah Gól
85'' VfB Stuttgart E. Millot Střídání 3
85'' VfB Stuttgart C. Führich Střídání 4
87'' Bayer Leverkusen N. Amiri Střídání 2
87'' Bayer Leverkusen M. Diaby Střídání 3
90'' + 2'' Bayer Leverkusen Adam Hložek Žlutá karta
90'' + 4'' Bayer Leverkusen J. Frimpong Střídání 4
90'' + 4'' Bayer Leverkusen K. Demirbay Střídání 5

V sobotu 12. listopadu 2022 došlo na stadionu Bayeru 04 Leverkusen k zajímavému střetnutí, když domácí tým přivítal VfB Stuttgart v rámci pravidelného ligového kola. Zápas byl napínavý a plný důležitých momentů, které rozhodly o jeho výsledku.

Utkání bylo otevřené s oběma týmy, které se snažily prosadit ofenzivně, ale první gól přišel na straně Leverkusenu. V 30. minutě se prosadil M. Diaby, který dokázal překonat obranu Stuttgarterů a posunul svůj tým do vedení. Gól dodal hráčům Leverkusenu větší sebevědomí a motivaci udržet výsledek ve svůj prospěch.

VfB Stuttgart nenechal nic náhodě a snažil se odpovědět, přesto se musel potýkat s disciplinárními problémy. V 39. minutě obdržel Dan-Axel Zagadou žlutou kartu, což byl signál, že Stuttgart musí hrát opatrněji, aby nedošlo k dalším potrestáním.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první, s tím rozdílem, že Bayer Leverkusen provedl v 59. minutě svou první střídání, když na hřiště přišel A. Adli. Stuttgart se snažil vyrovnat, ale situaci jim komplikovaly další dvě žluté karty, které obdrželi Chris Führich v 61. minutě a Tiago Tomás v 65. minutě, poslední jmenovaný byl vystřídán hned následující minutu spolu s J. Vagnomanem.

Nervozita byla znát i na straně Leverkusenu, když Nadiem Amiri dostal žlutou kartu v 69. minutě. Přes všechna tato varování se však domácímu týmu podařilo v 82. minutě zvýšit svůj náskok, když J. Tah skóroval a upevnil vedoucí pozici Leverkusenu.

Stuttgart se posledními silami pokusil změnit vývoj utkání a provedl ještě další střídání v 85. minutě, kdy na hřiště přišel E. Millot a C. Führich, ale už se jim nepodařilo situaci obrátit. Bayer Leverkusen pokračoval ve správě zápasu a provedl své poslední střídání v 87. a 90+4. minutě, kdy do hry zasáhli N. Amiri, M. Diaby, J. Frimpong a K. Demirbay.

I přes pozdní kartu pro Adam Hložek v nastaveném čase se Bayer 04 Leverkusen udržel a odnesl si z tohoto zápasu všechny tři body s výsledkem, který odrazil jejich dominantní výkon během celého utkání.