AFC Bournemouth vs. Everton FC (12.11.2022)

12.11.2022 2022 2 : 0 3 : 0

18'' Bournemouth M. Tavernier Gól
25'' Bournemouth K. Moore Gól
29'' Everton V. Mykolenko Střídání 1
44'' Bournemouth Marcos Senesi Žlutá karta
45'' + 2'' Bournemouth Lewis Cook Žlutá karta
45'' + 3'' Bournemouth Lewis Cook ui.Card reviewed
68'' Bournemouth K. Moore Střídání 1
69'' Bournemouth J. Anthony Gól
74'' Everton N. Maupay Střídání 2
75'' Everton A. Onana Střídání 3
75'' Everton D. McNeil Střídání 4
80'' Bournemouth M. Tavernier Střídání 2
88'' Bournemouth P. Billing Střídání 3

V sobotu 12. listopadu 2022 se na stadionu AFC Bournemouth rozhořel napínavý fotbalový zápas mezi domácím týmem AFC Bournemouth a hostujícím Everton FC. Od prvních minut bylo jasné, že Bournemouth nastoupil s cílem dominovat na hřišti, což se mu podařilo hned ve 18. minutě, kdy M. Tavernier otevřel skóre utkání a poslal svůj tým do vedení.

Necelých deset minut poté K. Moore zdvojnásobil radost domácích fanoušků, když v 25. minutě zpečetil náskok druhým gólem. Situace pro Everton se dále komplikovala, když během 29. minuty přišla na řadu první střídání v jejich složení, V. Mykolenko přišel na hřiště.

AFC Bournemouth si před poločasem připsal ještě dvě žluté karty – Marcos Senesi v 44. minutě a Lewis Cook v 45+2 minutě. Cook se dokonce dočkal kontrolního přezkumu své karty o minutu později, ale bez dalších změn v disciplinárním hodnocení.

Ve druhém poločase Everton znovu zamíchal sestavou, snažil se nějakým způsobem vyrovnat stav. V 74. a 75. minutě stavěl na hřiště N. Maupayho, A. Onanu a D. McNeila. Příliv nových sil však nestačil na J. Anthonyho z Bournemouthu, který v 69. minutě přidal třetí gól a definitivně ukončil veškeré naděje Evertonu na obrat.

Bournemouth také provedl několik střídání: K. Moore opustil hřiště v 68. minutě, M. Tavernier v 80. minutě a v závěru utkání, v 88. minutě, přišel moment pro P. Billinga. Vedoucí pozice umožnila Bournemouthu kontrolovat hru až do konečného hvizdu bez dalších ústupků.

Zápas skončil výrazným vítězstvím AFC Bournemouth nad Evertonem s konečným skóre 3:0, což přineslo oslavu domácím fanouškům a znovu poukázalo na nutnost zlepšení formy pro hostující tým.