Olympique Lyon vs. OGC Nice (11.11.2022)

11.11.2022 2022 0 : 1 1 : 1

22'' Nice M. Lemina Střídání 1
34'' Nice Nicolas Pépé Penalta potvrzena
35'' Lyon Nicolás Tagliafico Žlutá karta
38'' Nice N. Pépé Penalta
62'' Nice S. Diop Střídání 2
67'' Lyon H. Aouar Střídání 1
67'' Lyon M. Caqueret Střídání 2
77'' Lyon K. Toko Ekambi Střídání 3
77'' Lyon Tetê Střídání 4
89'' Lyon A. Lacazette Penalta
90'' Nice N. Pépé Střídání 3

Dne 11. listopadu 2022 se odehrál napínavý fotbalový zápas mezi Olympique Lyon a OGC Nice, který nabídl svým divákům několik klíčových momentů, jež rozhodly o výsledku utkání. Zápas byl poznamenán sérií událostí, které měly značný vliv na konečné skóre.

Již ve 22. minutě byl na straně Nice proveden první střídání, když musel z hřiště Mario Lemina. Taktická změna vnášela do hry další dynamiku. V 34. minutě pak přišel pro Nice zásadní okamžik, kdy Nicolas Pépé po VAR kontrole kopnul penaltu, která byla potvrzena. Aktivní účast Pépého pokračovala i v obranné činnosti, když byl v 35. minutě faulován Nicolás Tagliafico z Lyonu, za což obdržel žlutou kartu.

Nicolas Pépé se stal hlavní postavou utkání, když v 38. minutě proměnil další penaltu, což dalo Nice důležitý náskok. Lyon se snažil otočit nepříznivý vývoj zápasu a v druhém poločase provedl dvě střídání ve 62. minutě, kde zasáhl Sofiane Diop.

Snažení Lyonu bylo korunováno ve 67. minutě, kdy tým posílil Houssem Aouar a Maxence Caqueret. Další střídání přišlo v 77. minutě, kdy nastoupili Karl Toko Ekambi a Tetê, což mělo přinést další ofenzivní impuls.

Až do konce zápasu to vypadalo, že Nice si povede domů všechny tři body, nicméně v dramatických závěrečných minutách získal Lyon možnost snížit ztrátu díky pokutovému kopu, jehož exekuci se ujal Alexandre Lacazette. Jeho úspěšná proměna penalty v 89. minutě vrátila Lyonu naději na zisk bodu.

V závěru se Nice snažilo udržet náskok a v 90. minutě dokonce stáhlo Pépého z hřiště, aby upevnilo své obranné řady. Napětí trvalo až do závěrečného hvizdu, ale v konečném důsledku oba týmy opustily hřiště s pocitem, že mohly zápas ukončit jak s více, tak i s méně body.