Borussia Mönchengladbach vs. Borussia Dortmund (11.11.2022)

11.11.2022 2022 3 : 2 4 : 2

4'' Borussia Monchengladbach J. Hofmann Gól
9'' Borussia Monchengladbach Lars Stindl Žlutá karta
19'' Borussia Dortmund J. Brandt Gól
26'' Borussia Dortmund Mats Hummels Žlutá karta
26'' Borussia Monchengladbach R. Bensebaïni Gól
30'' Borussia Monchengladbach M. Thuram Gól
34'' Borussia Dortmund Raphaël Guerreiro Žlutá karta
40'' Borussia Dortmund N. Schlotterbeck Gól
46'' Borussia Monchengladbach M. Koné Gól
46'' Borussia Monchengladbach C. Kramer Střídání 1
46'' Borussia Dortmund G. Reyna Střídání 1
59'' Borussia Dortmund N. Schlotterbeck Střídání 2
59'' Borussia Dortmund E. Can Střídání 3
70'' Borussia Monchengladbach Jonas Hofmann Gól zrušen
71'' Borussia Dortmund D. Malen Střídání 4
78'' Borussia Dortmund M. Hummels Střídání 5
88'' Borussia Monchengladbach M. Koné Střídání 2
90'' + 4'' Borussia Monchengladbach J. Hofmann Střídání 3
90'' + 1'' Borussia Monchengladbach L. Stindl Střídání 4

V napínavém souboji dvou týmů s názvem Borussia se 11. listopadu 2022 střetlo Borussia Mönchengladbach proti Borussia Dortmund. Utkání se odehrálo na stadionu Mönchengladbach a nabídlo divákům řadu dramatických momentů a gólů.

Začátek zápasu patřil domácímu týmu, když už ve 4. minutě otevřel skóre J. Hofmann, čímž nastavil pozitivní tón pro svůj tým. Tato branka byla jasným signálem Dortmundu, že Mönchengladbach si za vítězstvím půjde. Lars Stindl z domácího týmu si však vzápětí připsal žlutou kartu v 9. minutě, což mohlo znamenat problém pro jeho tým.

Borussia Dortmund reagovala brzy, když se v 19. minutě prosadil J. Brandt, který vyrovnal na 1:1. Avšak radost Dortmundu netrvala dlouho, protože R. Bensebaïni a M. Thuram poslali Mönchengladbach do dvougólového vedení góly v 26. a 30. minutě.

Dortmund se snažil o comeback, což se mu podařilo v 40. minutě díky N. Schlotterbeckovi, který snížil na 3:2. Mönchengladbach ale znovu ukázal svou sílu hned po přestávce, kdy v 46. minutě zvýšil svůj náskok díky gólu M. Koného, který znamenal skóre 4:2. Tento moment přinesl také změny hráčů, kdy C. Kramer nahradil někoho ze svých spoluhráčů v týmu Mönchengladbach a G. Reyna vstoupil do hry za Dortmund.

Oba týmy poté provedly řadu střídání, Dortmund ve snaze otočit nepříznivý stav a Mönchengladbach s cílem udržet výsledek. Drama pokračovalo v 70. minutě, kdy byl gól Jonase Hofmanna pro Mönchengladbach zrušen. Nakonec si oba týmy ještě vyměnily několik hráčů, ale již se podstatněji na výsledku zápasu nepodepsalo.

Zápas nabídl fanouškům mnóství emocí a dokázal, že v německé Bundeslize i mezi týmy se stejným jménem může docházet k dramatickým obratům. Borussia Mönchengladbach v tomto případě ukázala větší odhodlání a schopnost dotáhnout své šance do konce a zaslouženě si tak odnesla tři body.

Borussia Mönchengladbach

Německý klub Borussia Mönchengladbach patří k mužstvům s velmi dlouhou tradicí, když jeho vznik se datuje už do roku 1900. Jedná se o stálého učastníka Bundesligy, když jen párkrát v historii měli krátká období, kdy nejvyšší soutěž nehráli. V posledních letech se jedná o tým první destíky celkové tabulky, nejlépe v tomto ohledu bylo v ročníku 2014/2015, kdy jejich výkony stačily na celkový bronz.

Podrobný profil Borussia Mönchengladbach

Borussia Dortmund

Druhý nejúspěšnější klub v historii Bundesligy má přezdívky Die Borussen, Der BVB a Die Schwarzgelben (tedy žlutočerní). Asi tak není potřeba dodávat, že klubovými barvami jsou žlutá a černá, která je také na znaku. Hrají na stadionu Wesfalenstadion s kapacitou 81 365 míst pro ligové zápasy a 65 825 pro ty mezinárodní. Ze sponzorských důvodů se však nyní jmenuje Signal Iduna Park. Je to největší stadion v Německu a sedmý největší v Evropě. Je to také stadion s nejvyšší průměrnou návštěvností než jakýkoliv jiný klubový stadion na světě.