Datum Sezóna Poločas Výsledek
09.11.2022 2022 0 : 0 1 : 1

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
26'' AS Roma Nicolò Zaniolo Žlutá karta
38'' Sassuolo Armand Lauriente Žlutá karta
54'' Sassuolo Kaan Ayhan Žlutá karta
62'' Sassuolo Maxime López Žlutá karta
65'' AS Roma Z. Çelik Střídání 1
66'' Sassuolo L. DAndrea Střídání 1
66'' Sassuolo A. Harroui Střídání 2
66'' AS Roma N. Zalewski Střídání 2
66'' AS Roma E. Shomurodov Střídání 3
68'' Sassuolo Georgios Kyriakopoulos Žlutá karta
73'' AS Roma C. Volpato Střídání 4
73'' AS Roma Bryan Cristante Žlutá karta
75'' Sassuolo M. Lopez Střídání 3
78'' AS Roma N. Zaniolo Střídání 5
80'' AS Roma T. Abraham Gól
85'' Sassuolo A. Pinamonti Gól
86'' Sassuolo Andrea Pinamonti Žlutá karta
88'' Sassuolo G. Kiriakopoulos Střídání 4
88'' Sassuolo A. Laurienté Střídání 5
90'' + 3'' AS Roma Gianluca Mancini Žlutá karta

V napínavém střetnutí Serie A se AS Řím utkal s týmem US Sassuolo dne 09.11.2022. Duel plný emocí nezklamal fanoušky ani neutrálního diváka a nabídl bohatou sbírku momentů, o které bylo postaráno.

První výraznější okamžik utkání přišel ve 26. minutě, když Nicolò Zaniolo z AS Řím dostal žlutou kartu. Zdálo se, že následně oba týmy zvýšily intenzitu hry, což vyústilo ve žlutou kartu pro Armanda Laurienteho ze Sassuola ve 38. minutě. Nervozitu na hřišti dokázal utišit až poločasový klid.

Netrvalo dlouho, a druhý poločas pokračoval v podobném duchu, s dalšími kartami rozdanými Kaanu Ayhanovi a Maxime Lópezovi z Sassuola v minutách 54 a 62. Trenéři obou týmů reagovali sérií střídání ve snaze oživit herní projev svých mužstev.

Momentem, který mohl změnit dynamiku utkání, byla žlutá karta udělená Georgiosu Kyriakopoulosovi ze Sassuola v 68. minutě a následná šance pro AS Řím. Bryan Cristante z AS Řím navýšil počet žlutých karet v 73. minutě hry.

Ve 78. minutě byl Zaniolo nahrazen a nic nenasvědčovalo tomu, že by se blížil rozhodující okamžik zápasu. V 80. minutě ovšem Tammy Abraham udeřil a poslal AS Řím do vedení. To se však nepodařilo udržet až do konce utkání. Andrea Pinamonti dokázal vyrovnat v 85. minutě, čímž vrátil svému týmu naději.

Závěrečná fáze utkání byla provázena dalšíma střídáními a kartami, přičemž Gianluca Mancini z AS Řím viděl žlutou kartu v nastaveném čase. Skóre 1:1 zůstalo neměnné až do závěrečného hvizdu, čímž si oba týmy rozdělily body.

Diváci byli svědky dramatického zápasu, který sliboval mnohé, ale nakonec nevyprodukoval vítěze. Remíza 1:1 je tak odrazem úsilí obou stran, přestože možná oba manažeři odejdou s pocitem, že mohli získat všechny tři body.