Datum Sezóna Poločas Výsledek
09.11.2022 2022 1 : 0 2 : 0

Průběh zápasu

Čas Tým Hráč Údálost
7'' Torino Samuele Ricci Žlutá karta
20'' Sampdoria Bruno Amione Žlutá karta
23'' Torino P. Schuurs Střídání 1
29'' Torino N. Radonjić Gól
52'' Sampdoria Gerard Yepes Žlutá karta
59'' Torino N. Vlašić Gól
68'' Sampdoria Gerard Yepes Střídání 1
68'' Sampdoria F. Đuričić Střídání 2
70'' Sampdoria J. Murillo Střídání 3
80'' Sampdoria Omar Colley Žlutá karta
83'' Sampdoria T. Rincón Střídání 4
83'' Sampdoria B. Amione Střídání 5
87'' Torino N. Radonjić Střídání 2
90'' + 2'' Torino N. Vlašić Střídání 3

Ve fotbalovém střetnutí italské Serie A se 9. listopadu 2022 střetly týmy Turín FC a UC Sampdoria. Zápas začal energicky, když již v 7. minutě byl hráč Turína Samuele Ricci napomínán žlutou kartou pro nesportovní chování. Netrvalo dlouho a stejný trest postihl i hráče Sampdorie Bruna Amionea ve 20. minutě.

Taktické změny přišly na řadu v 23. minutě, kdy Turín nasadil P. Schuurse jako první náhradníka. Vzrušení vrcholilo v 29. minutě, kdy N. Radonjić z Turína skóroval a posunul svůj tým do vedení. Druhý poločas začal podobně, s další žlutou kartou, tentokrát pro Gerard Yepese z Sampdorie v 52. minutě.

Ve formě byl také N. Vlašić z Turína, jenž zvýšil skóre svého týmu v 59. minutě. Sampdoria reagovala sérií výměn: Gerard Yepes i F. Đuričić byli střídáni v 68. minutě a J. Murillo nastoupil o dvě minuty později. Bojovnost Sampdorie neustupovala, ale další žlutá karta pro Omara Colleyho v 80. minutě naznačila, že tlak může být až příliš velký. Poslední střídání učinila Sampdoria v 83. minutě, kdy T. Rincón přišel za Yepese a B. Amione byl nahrazen.

Turín odpověděl na strategii svých soupeřů dvěma pozdními změnami - N. Radonjić a N. Vlašić byli střídáni v 87. a 92. minutě. Výsledek zápasu nakonec hovořil jasně ve prospěch Turína, který získal důležité body pro svůj postup v tabulce. Tento zápas ukázal sílu a odhodlání obou týmů, ale Turín FC měl tentokrát navrch a zaslouženě si odnesl vítězství.

Turín FC

Klub se v italštině jmenuje Torino FC a jeho přezdívkami pak jsou Il Toro (býk) nebo I Granata (granát). Klubové barvy jsou červená a bílá. Své zápasy hrají na víceúčelovém Stadio Olimpico Grande Torino s kapacitou 27 987 fanoušků. Svatostánek byl postaven v roce 1933. Přestože se jedná o letitý stadion, který samozřejmě ale prošel také rekonstrukcemi, naposledy v roce 2006, tak má nejvyšší hodnocení UEFA.

Podrobný profil Turín FC

UC Sampdoria

Přezdíváni jsou jako I Blucerchiati, La Samp' nebo Il Doria. Klubovými barvami jsou bílá, modrá, červená a černá. Doma hrají na Stadio Luigi Ferraris, který sdílejí s dalším janovským klubem Janov CFC. Kapacita stadionu je 36 600 míst a znám je také pod názvem Marassi.