RB Lipsko vs. SC Freiburg (09.11.2022)

09.11.2022 2022 0 : 0 3 : 1

23'' RB Leipzig J. Gvardiol Střídání 1
41'' SC Freiburg Ritsu Doan Žlutá karta
43'' SC Freiburg Woo-Yeong Jeong Žlutá karta
46'' SC Freiburg Kiliann Sildillia Žlutá karta
54'' RB Leipzig M. Simakan Gól
55'' SC Freiburg M. Gregoritsch Střídání 1
56'' RB Leipzig C. Nkunku Gól
56'' SC Freiburg C. Günter Střídání 2
59'' SC Freiburg R. Dōan Střídání 3
59'' SC Freiburg Jeong Woo-Yeong Střídání 4
60'' RB Leipzig Dani Olmo Střídání 2
66'' RB Leipzig Willi Orbán Žlutá karta
66'' SC Freiburg L. Kübler Gól
78'' RB Leipzig E. Forsberg Penalta
83'' RB Leipzig André Silva Střídání 3
83'' SC Freiburg N. Höfler Střídání 5
83'' RB Leipzig D. Szoboszlai Střídání 4
83'' RB Leipzig K. Kampl Střídání 5
88'' SC Freiburg Roland Sallai Žlutá karta
90'' + 5'' RB Leipzig Christopher Nkunku Žlutá karta

Ve středečním fotbalovém klání se RB Leipzig střetl s týmem SC Freiburg, kde domácí celek odnesl výhru v napínavém duelu. Zápas nabídl několik klíčových momentů a emocí, které určily jeho vývoj.

Ve 23. minutě muselo RB Lipsko provést první změnu v sestavě, když na hřiště přišel J. Gvardiol. První poločas byl poměrně vyrovnaný, ale bylo vidět, že oba týmy jsou odhodlány bojovat za každou cenu. To se projevilo i sérií žlutých karet, kdy v 41. minutě byl napomínán Ritsu Doan z Freiburgu, následován Woo-Yeongem Jeongem ve 43. minutě a Kiliannem Sildilliou dvě minuty po přestávce.

Ve druhé půli začal být zápas dynamičtější, a to hlavně díky gólu M. Simakana, který v 54. minutě posunul RB Leipzig do vedení. Téměř okamžitou odpověď přinesl C. Nkunku, který vstřelil druhý gól pro domácí tým o dvě minuty později, posilujíc tak naděje RB Lipska na vítězství.

SC Freiburg se snažil situaci zachránit sérií střídání mezi 55. a 59. minutou – M. Gregoritsch a C. Günter přišli na hřiště spolu s dalšími dvěma spoluhráči, aby oživili hru. Tato změna přinesla ovoce v 66. minutě, kdy L. Küblerovi se podařilo snížit náskok a vrátil tak Freiburg do hry.

Emoce v zápase pokračovaly, Willi Orbán z Lipska obdržel žlutou kartu ve stejném okamžiku jako padl gól Freiburgu. Ve 78. minutě byl kopán pokutový kop pro RB Lipsko, který E. Forsberg proměnil a upevnil náskok svého týmu. Před koncem zápasu proběhlo několik střídání na obou stranách, kde Andre Silva, D. Szoboszlai a K. Kampl přišli posílit Lipsko, zatímco Freiburg poslal do hry N. Höflera.

Když se zápas chýlil ke konci, Roland Sallai z Freiburga obdržel v 88. minutě žlutou kartu, čímž se přidal k počtu hráčů napomínaných v tomto zápase. Závěrečné napětí vygradovalo v posledních minutách, a přestože si Christopher Nkunku v závěru připsal žlutou kartu, RB Leipzig byl schopen obhájit své vedení až do závěrečného hvizdu.