AC Sparta Praha vs. FC Slovácko (09.11.2022)

09.11.2022 2022 2 : 0 4 : 0

9'' Sparta Praha L. Sadílek Gól
14'' Slovácko Michal Tomič Žlutá karta
30'' Sparta Praha T. Čvančara Gól
46'' Slovácko V. Levin Střídání 1
47'' Sparta Praha T. Čvančara Střídání 1
65'' Sparta Praha L. Haraslín Gól
66'' Sparta Praha L. Haraslín Střídání 2
67'' Slovácko D. Holzer Střídání 2
76'' Slovácko M. Petržela Střídání 3
77'' Sparta Praha J. Kuchta Střídání 3
77'' Sparta Praha D. Pavelka Střídání 4
77'' Slovácko O. Mihálik Střídání 4
78'' Sparta Praha F. Panák Střídání 5
78'' Slovácko M. Kadlec Střídání 5
89'' Sparta Praha A. Karabec Gól
90'' + 1'' Sparta Praha Martin Minchev Žlutá karta

Ve střetnutí AC Sparta Praha proti FC Slovácko, které se odehrálo 09.11.2022, se domácímu týmu podařilo zaznamenat výrazné vítězství. Sparta Praha ukázala svou sílu na domácím hřišti a bez větších problémů zvládla přetlačit svého soupeře ze Slovácka.

Sparťani otevřeli skóre již v 9. minutě zásluhou L. Sadílka. Toto rychlé vedoucí skóre následně podpořil T. Čvančara, když ve 30. minutě zvýšil náskok pražského celku na 2:0. Obrana Slovácka nenalezla odpověď na rychlé a důrazné útoky Sparty, což se projevilo i na dalším průběhu hry.

Ve 14. minutě dostal Michal Tomič ze Slovácka žlutou kartu, což přidávalo Sparte Praha psychologickou výhodu. Hostující tým se snažil zvrátit nepříznivý vývoj zápasu a ve druhém poločase provedl sérii střídání. Slovácko si přivedlo na hřiště V. Levina (46. minuta), D. Holzera (67. minuta) a nakonec M. Petrželu (76. minuta). Ani tyto změny však nedokázaly otřást pevnou obranou a útočnou hrou Sparty.

L. Haraslín přidal třetí gól pro Spartu v 65. minutě, čímž utkání definitivně překlonil v jejich prospěch. Tato branka byla pro Haraslína posledním příspěvkem k zápasu, neboť o minutu později byl střídán. Následovaly další střídání na straně Sparty Praha s příchodem J. Kuchty, D. Pavelky a F. Panáka (všechny ve 77. minutě).

Finální akcent zápasu přidala Sparta v 89. minutě, kdy A. Karabec uzavřel skóre na konečných 4:0 výborným zakončením. Tesně před koncem zápasu, v nastaveném čase první poloviny, obdržel Martin Minchev ze Sparty žlutou kartu, ale to již nemohlo nic změnit na dominantním výkonu Sparty.

Tento výsledek jistě potěší fanoušky Sparty, neboť tým ukázal svou silu a schopnost dominovat na hřišti, zatímco Slovácko bude muset pracovat na zlepšení své hry v obraně i útoku, aby se vyvarovalo podobných porážek v budoucnu.

AC Sparta Praha

Přezdívky klubu jsou Železná Sparta nebo Rudí. Také jejich domácí dresy tak jsou v rudých barvách v kombinaci s bílými šortkami. Venku zase hrají v bílém a v kombinaci s šortkami černými. Všechny klubové barvy pak jsou modrá, žlutá a rudá, které najdeme ve znaku. Jejich stadionem je Letná, znám také pod sponzorským názvem Generali Arena a má kapacitu 18 887 lidí.

Podrobný profil AC Sparta Praha

FC Slovácko

Klubu se dodnes říká Synot, protože do roku 2004 nesl jméno FC Synot . Jejich klubové barvy jsou bílá a modrá. Domácí dres mají kompletně bílý, venkovní pak kompletně modrý, přičemž alternativní barvy jsou kombinace bílého dresu a modrých šortek. Domovem jim je od roku 2003 Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty s kapacitou 8 121 míst. Název nese stadion od roku 2009 po právě zesnulém Miroslavu Valentovi, který se významně zasloužil o budování klubu i nového stadionu v posledních letech. Původním klubovým stadionem byl malý a již nedostačující stadion Širůch.