1. FC Union Berlin vs. FC Augsburg (09.11.2022)

09.11.2022 2022 2 : 2 2 : 2

7'' Union Berlin S. Becker Gól
8'' FC Augsburg F. Niederlechner Gól
12'' Union Berlin Rani Khedira Žlutá karta
20'' FC Augsburg Robert Gumny Žlutá karta
21'' FC Augsburg Maximilian Bauer Žlutá karta
22'' Union Berlin K. Behrens Gól
25'' FC Augsburg Ermedin Demirović Žlutá karta
32'' FC Augsburg M. Berisha Střídání 1
32'' FC Augsburg M. Bauer Střídání 2
39'' FC Augsburg F. Niederlechner Gól
47'' FC Augsburg Jeffrey Gouweleeuw Žlutá karta
66'' FC Augsburg E. Demirović Střídání 3
66'' FC Augsburg R. Vargas Střídání 4
70'' Union Berlin J. Haberer Střídání 1
77'' FC Augsburg R. Gumny Střídání 5
77'' Union Berlin S. Becker Střídání 2
83'' Union Berlin K. Behrens Střídání 3
83'' Union Berlin P. Seguin Střídání 4
83'' Union Berlin N. Gießelmann Střídání 5

Na fotbalových trávnících nedošlo k ničemu méně než k napínavému souboji, když se 1. FC Union Berlin střetl s FC Augsburgem dne 09.11.2022. Utkání bylo plné dynamiky a otvíralo se brzkým gólem S. Beckera hned v 7. minutě, čímž Union Berlin ujal vedení. Nicméně radost "Železníků" netrvala dlouho, jelikož Augsburg dokázal okamžitě reagovat gólem F. Niederlechnera již v 8. minutě.

Tento rychlý průběh utkání naznačoval, že si diváci užijí exhibici v ofenzivě, a taky že ano. Hráči obou týmů byli zjevně odhodláni prosadit se v útoku. Skóre se změnilo znovu ve 22. minutě, kdy K. Behrens poslal míč do sítě a vrátil vedení Unionu Berlin. Ovšem opět se ukázala síla a bojovnost Augsburgu, když F. Niederlechner vstřelil svůj druhý gól v zápase v 39. minutě.

Kromě útočných aktivit byl zápas také poznamenán řadou faulů a žlutých karet, což svědčí o tvrdosti a emociálním náboji, který průběh utkání provázel. Rani Khedira z Unionu Berlín byl napomínán žlutou kartou v 12. minutě, na straně Augsburgu si pak svou dávku napomenutí odnesli Robert Gumny (20. minuta), Maximilian Bauer (21. minuta) a Ermedin Demirović (25. minuta). Jeffrey Gouweleeuw pak přidal další žlutou kartu pro Augsburg krátce po přestávce v 47. minutě.

Oba týmy prokázaly i svoji taktickou flexibilitu, když v průběhu druhé půle došlo k celé řadě střídání. Augsburg změnil sestavu již ve 32. minutě dvojitým střídáním a později přidal další dvě v 66. minutě a poslední v 77. minutě. Union Berlin nezůstal pozadu a nasadil novou krev v 70., 83. a znovu dvojitě v 83. minutě.

Nakonec skončilo utkání vyrovnaným výsledkem, kdy si oba týmy odnesly bod za remízu. Zápas reflektoval nejen bojovnost a odhodlání hráčů, ale také strategickou rovnováhu, kde ani jeden z týmů nebyl schopen najít vítěznou formuli proti svému soupeři. Fanoušci obou týmů jistě opouštěli stadion s rozporuplnými pocity – hrdostí na bojovnost svého týmu, ale i touhou po třech bodech, které se tentokrát rozdělily.