VfL Wolfsburg vs. Borussia Dortmund (08.11.2022)

08.11.2022 2022 1 : 0 2 : 0

6'' VfL Wolfsburg M. van de Ven Gól
45'' + 1'' VfL Wolfsburg Felix Nmecha Žlutá karta
54'' VfL Wolfsburg Omar Marmoush Žlutá karta
58'' VfL Wolfsburg Omar Marmoush Střídání 1
61'' Borussia Dortmund K. Adeyemi Střídání 1
70'' Borussia Dortmund D. Malen Střídání 2
71'' Borussia Dortmund N. Süle Střídání 3
75'' VfL Wolfsburg J. Wind Střídání 2
76'' VfL Wolfsburg Lukas Nmecha Žlutá karta
80'' Borussia Dortmund S. Özcan Střídání 4
84'' Borussia Dortmund Mats Hummels Žlutá karta
88'' VfL Wolfsburg F. Nmecha Střídání 3
88'' VfL Wolfsburg J. Kamiński Střídání 4
90'' + 4'' Borussia Dortmund Anthony Modeste Žlutá karta
90'' + 1'' VfL Wolfsburg L. Nmecha Gól

V klidném večeru na Volkswagen Arena se odehrál zápas mezi VfL Wolfsburg a Borussia Dortmund, který nabídl několik zajímavých momentů i emocí. Domácí tým Wolfsburg ukázal, že je schopen čelit silným soupeřům a zaslouženě si odnesl všechny tři body po výsledku 2:0.

Zápas začal velmi rychle a už v šesté minutě otevřel skóre obránce Mickey van de Ven, když dokázal proměnit svůj pokus na branku a poslal tak Wolfsburg do vedení. Tenhle gól dodal domácím hráčům energii a sebevědomí do dalších minut hry.

Přestože měl Dortmund většinu času míč na svých kopačkách, nepodařilo se mu prorazit obrannou linii Wolfsburgu a vytvořit si dostatečný tlak na obranu soupeře. První půle byla bohatá na fauly a dva hráči Wolfsburgu si vysloužili žluté karty, konkrétně Felix Nmecha v nadstaveném čase prvního poločasu a Omar Marmoush ve 54. minutě.

Druhý poločas poskytl divákům podobný obraz hry, s Dortmundem hledajícím cesty jak vyrovnat a Wolfsburgem, který se soustředil na pečlivou obranu a rychlé protiútoky. V 58. minutě byl Marmoush nahrazen jiným hráčem, což signalizovalo menší změny v taktice Wolfsburgu.

Hosté z Dortmundu se snažili změnit průběh zápasu několika změnami. Karim Adeyemi, Donyell Malen a Nico Süle byli postupně nasazeni do hry v úvodu druhého poločasu, avšak jejich úsilí nevedlo k žádanému gólu.

V 75. minutě si trenér Wolfsburgu dovolil další střídání, když Jørgen Wind přišel posílit útočnou sílu týmu. Jen minutu po tomto střídání byl Lukas Nmecha napomenut žlutou kartou. Salih Özcan byl další střídající hráč za Dortmund ve snaze oživit zápas, zatímco Mats Hummels byl potrestán žlutou kartou v závěrečných minutách.

Konečný hřebíček do rakve Dortmundu zasadil v 90+1 minutě Lukas Nmecha, který zdvojnásobil vedení domácích a stanovil konečné skóre na 2:0. V samém závěru zápasu Anthony Modeste uviděl také žlutou kartu.

VfL Wolfsburg si tak připsal důležité vítězství, které jim může dodat optimismus pro nadcházející zápasy v sezóně. Borussia Dortmund musí tento neúspěch rychle hodit za hlavu a soustředit se na nápravu ve svých dalších utkáních.