FC Bayern Mnichov vs. Werder Brémy (08.11.2022)

08.11.2022 2022 4 : 1 6 : 1

6'' Bayern Munich J. Musiala Gól
10'' Werder Bremen A. Jung Gól
16'' Bayern Munich Serge Gnabry Penalta potvrzena
20'' Bayern Munich S. Mané Střídání 1
22'' Bayern Munich S. Gnabry Gól
26'' Bayern Munich L. Goretzka Gól
28'' Bayern Munich S. Gnabry Gól
46'' Werder Bremen M. Veljković Střídání 1
57'' Bayern Munich E. Choupo-Moting Střídání 2
57'' Bayern Munich L. Hernández Střídání 3
59'' Werder Bremen I. Gruev Střídání 2
59'' Werder Bremen O. Burke Střídání 3
62'' Werder Bremen L. Bittencourt Střídání 4
71'' Bayern Munich L. Goretzka Střídání 4
71'' Bayern Munich J. Musiala Střídání 5
82'' Bayern Munich S. Gnabry Gól
84'' Bayern Munich M. Tel Gól
88'' Werder Bremen C. Groß Střídání 5

V důležitém zápase německé Bundesligy mezi FC Bayern Mnichov a Werderem Brémy se diváci mohli těšit na opravdovou gólovou smršť. Domácí tým FC Bayern Mnichov si připsal další vítězství, když přehrál hostující Werder Brémy s přesvědčivým skóre.

Už od úvodních minut bylo jasné, že fanoušci svědky strhujícího fotbalového představení. Talentovaný mladík J. Musiala otevřel skóre zápasu v 6. minutě, čímž nastartoval střelecký koncert Bavárců. Nicméně Werder nepřišel do Mnichova bez bojovnosti a již ve 10. minutě dokázal vyrovnat zásluhou A. Junga.

Následující minuty přinesly další vzrušení, Serge Gnabry si v 16. minutě vynutil pokutový kop, který krátce poté zužitkoval k zisku vedení. Nezastavitelný Bayern dokázal rozšířit náskok po akcích ve 20., 22., a 26. minutě, kdy se prosadili S. Mané, S. Gnabry a L. Goretzka.

Werder se snažil situaci zvrátit, což se projevilo sérií střídání kolem 46. minuty, kdy na hřiště přišel M. Veljković a později ve 59. minutě I. Gruev společně s O. Burkem. Avšak síla Mnichova byla nepřekonatelná a v 62. minutě Bittencourt nahradil jednoho z hráčů Werderu jako čtvrté střídání.

Bayern pokračoval ve střídáních, aby osvěžil sestavu a udržel tempo hry vysoké, což se projevilo ve 71. minutě, kdy na hřiště přišli další hráči. Přes veškeré snahy Werderu nedokázal najít odpověď na ofenzivní nápor Mnichova. V 82. minutě se znovu prosadil Serge Gnabry, který tak dokončil svůj hattrick, a o dvě minuty později M. Tel přidal další gól do sítě hostů.

Přestože Werder uskutečnil poslední změnu v 88. minutě, když na hrací plochu vstoupil C. Groß, nebyl schopen otřást důvěrou Bayernu. Zápas tak skončil výrazným vítězstvím pro domácí tým, což je další důkaz jejich dominantní formy v ligové soutěži.

FC Bayern Mnichov

Tento nejúspěšnější německý klub má přezdívky jako FCB, Die Roten, Stern des Südens nebo FC Hollywood. Týmovými barvami jsou červená a bílá, přičemž ve znaku se objevuje také motiv bavorské vlajky. Klub hraje domácí zápasy ve svatostánku Allianz Arena. Ten pojme pro ligové zápasy na 75 000 lidí, pro mezinárodní pak o pět tisíc méně. Je to druhý největší fotbalový stadion v Německu. Jedná se o moderní halu z roku 2005, a od té doby zde také Bayern Mnichov hraje svá utkání.

Podrobný profil FC Bayern Mnichov

Werder Brémy

Přezdívkami klubu jsou Die Werderaner a Die Grün-Weißen. Klubové barvy jsou zelená a bílá, které jsou jak na dresech, tak ve znaku. Hymnou klubu je „Lebenslang Grün-Weiß“ a po každém gólu se na domácím stadionu hraje „I'm Gonna Be“ od skotského dua The Proclaimers. Doma jsou mimochodem ve svatostánku s názvem Weser-Stadion, který má pro ligové zápasy kapacitu 42 100 lidí. Mimo jiné se zde pořádají koncerty.