Athletic Bilbao vs. Real Valladolid (08.11.2022)

08.11.2022 2022 1 : 0 3 : 0

19'' Athletic Club Gorka Guruzeta Gól
42'' Valladolid Monchu Žlutá karta
45'' + 1'' Athletic Club Gorka Guruzeta Žlutá karta
46'' Valladolid S. Weissman Střídání 1
49'' Athletic Club Ander Herrera Žlutá karta
51'' Athletic Club Gorka Guruzeta Gól
60'' Athletic Club Mikel Vesga ui.Penalty cancelled
62'' Valladolid Monchu Střídání 2
62'' Valladolid J. Narváez Střídání 3
67'' Athletic Club Gorka Guruzeta Střídání 1
67'' Athletic Club Ander Herrera Střídání 2
67'' Valladolid Sergi Guardiola Střídání 4
78'' Athletic Club Dani Vivian Gól
78'' Athletic Club I. Williams Střídání 3
78'' Athletic Club Oihan Sancet Střídání 4
83'' Athletic Club Nico Williams Střídání 5
83'' Valladolid G. Plata Střídání 5
84'' Athletic Club Unai Vencedor Žlutá karta

V elektrizujícím duelu La Ligy mezi Athletic Bilbao a Real Valladolid, který se odehrál 8. listopadu 2022, domácí tým Athletic Bilbao ukázal svůj fotbalový um a dosáhl jasného vítězství nad svým soupeřem.

První gól zápasu přišel v 19. minutě, když Gorka Guruzeta vstřelil gól pro Athletic Club, nastavujíc tón pro zbytek zápasu. Diváci svědčili intenzivním momentům na obou stranách hřiště, ale první poločas skončil bez dalších gólů, i přestože Monchu z Valladolidu obdržel žlutou kartu ve 42. minutě.

Překotné emoce pokračovaly až do konce první půle, kdy Guruzeta získal žlutou kartu v nadstaveném čase. Druhý poločas začal hned vzrušením, když Valladolid provedl první střídání, posilujíc svůj tým S. Weissmanem.

Pouze několik minut po přestávce, v 49. minutě, Ander Herrera z Athletic Bilbao byl také potrestán žlutou kartou. Nicméně to nezpomalilo tempo jednoho z klíčových hráčů Athletic Bilbao – Guruzety, který znovu udeřil v 51. minutě a podruhé skóroval.

Šedesátá minuta přinesla chvíli napětí s Mikel Vesga z Athletic Bilbao navázejícím kontakt s míčem v pokutovém území, ale jeho pokutový kop byl zrušen rozhodčím. Těsně po tom, Valladolid provedl dvojité střídání, když Monchu a J. Narváez opustili hřiště.

Ve snaze oživit hru, Athletic Bilbao provedl taktické změny v 67. minutě, kdy Guruzetu i Herruru nahradili čerstvé nohy. Tyto změny ovšem nepřinesly okamžité výsledky, jelikož Sergi Guardiola přišel na hřiště za Valladolid jako další střídající hráč.

Zcela jasné vedení přišlo v 78. minutě, kdy Dani Vivian rozvlnil síť a zapsal na své konto další gól pro Athletic Bilbao. V téže minutě trenér Athleticu udělal další dvě střídání, čímž poslal do hry I. Williamse a Oihan Sanceta.

Athletic Club uzavřel svou sérii střídání v 83. minutě, kdy Nico Williams přišel na hřiště, zatímco Valladolid reagoval přivedením G. Platy. Následující minuty byly poznamenány další žlutou kartou, kterou viděl Unai Vencedor z Athletic Bilbao za svůj zákrok.

Zápas nakonec skončil vítězstvím Athletic Bilbao, který silným výkonem a strategickými střídáními dominoval nad svým soupeřem, Real Valladolidem, což dává fanouškům mnoho důvodů k oslavám a optimismu pro zbytek sezóny.